07.09.2019

Ogłoszenia Parafialne 08.09.2019

Dziś celebrujemy XXIII Niedzielę w Okresie Zwykłym; zapraszamy na godz. 16:30 na nabożeństwo nieszporów maryjnych z racji przypadającego święta maryjnego (Narodzenie NMP); przypominamy i prosimy, aby na Msze i Nabożeństwa zabierać ze sobą modlitewnik / śpiewnik Droga do Nieba; dziś Odpust parafialny w Łubowicach;

 • KOLEKTY: dziś i  w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii;  przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu;                   
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

Szewczyk, Ruciński i wszystkim, dobrej woli za sąsiedzką pomoc;

- podziękowania  dla państwa Stanisławy i Stanisława za prace w ogrodzie parafialnym i wokół naszego kościoła; serdeczne podziękowania p. Tadeuszowi za proce porządkowe;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Depta, Kowalewski, Głowacki, Królik i Gladus

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego;

- we wtorek zapraszamy wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej wraz z Katechetami na Mszę Szkolną o godz. 16:30; Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00;

- w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma - biskupa i Doktora Kościoła; jest to również dzień fatimski, zapraszamy na godz. 12:00 do naszej świątyni na nabożeństwo fatimskie (w programie: modlitwa Anioł Pański, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa różańcowa z rozważaniami); o godz. 17:30 Nabożeństwo do C.P.J; na wieczorną Mszę zapraszamy kandydatów do bierzmowania z II rocznika przygotowania (tj.: klasa 7 Szkoły Podstawowej), po Mszy spotkanie formacyjne;

- w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu  i Spowiedź Święta; w tygodniu Spowiedź 30 minut przed poranną i wieczorną Mszą;

-  w najbliższy weekend tj.: 14 – 15 września na placu Dominikańskim odbędzie się XXVIII Festiwal Spotkałem Pana. Zachęcamy do uczestnictwa w Warsztatach, które poprowadzi Poldek Twardowski. Zapisy na stronie nspjraciborz.pl

- w przyszłą niedzielę Odpust parafialny w Studziennej;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych;  w sobotę i niedzielę nieczynna;

-  na plebanii do nabycia kalendarze (diecezjalne i misyjne) na nowy rok 2020 w cenie 5 zł;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla najmłodszych z dodatkiem w cenie 5 zł;

 - Biskup Opolski serdeczne dziękuje duszpasterzom i wiernym całej diecezji za modlitwę, wyrazy solidarności i wszelką życzliwość mu okazaną z okazji minionej 10. rocznicy przyjęcia sakry biskupiej. Pragnie również serdecznie zaprosić na dalszą część dziękczynienia, a zarazem modlitewne zawierzenie Jezusowi Ukrzyżowanemu przyszłości Kościoła Opolskiego i swojego biskupiego posługiwania, podczas obchodów kalwaryjskich ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w sobotę 14 września na Górze św. Anny od godz. 7.30. Kulminacyjnym punktem tego spotkania będzie wieczorne nabożeństwo ze świecami o godz. 19.00 w Grocie Lurdzkiej, podczas którego Ksiądz Biskup skieruje do wiernych swoje pasterskie słowo, a w łączności z całą Metropolią Górnośląską będzie się modlić o błogosławieństwo dla jej pasterzy i wiernych. Serdecznie zapraszamy.

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 07.08.2020
  Ogłoszenia Parafialne 10.08.2020
  więcej »
 • 02.08.2020
  Ogłoszenia Parafialne 02.08.2020
  więcej »
 • 25.07.2020
  Ogłoszenia Parafialne 26.07.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij