31.08.2019

Ogłoszenia Parafialne 01.09.2019

Dziś celebrujemy XXII Niedzielę w Okresie Zwykłym; w naszej parafii dziękując Panu Bogu za tegoroczne żniwa obchodzimy Dożynki Parafialne – uroczysta Msza Święta Dożynkowa o godz. 10:30 w intencji działkowiczów i rolników z podziękowaniem za trud ich procy i prośbą o Boże błogosławieństwo; zapraszamy na godz. 16:30 na nabożeństwo nieszporów niedzielnych;

 

 • KOLEKTY: dziś na potrzeby Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego i innych Instytucji Diecezjalnych a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii;  za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu;                   
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

 

- wszystkim , którzy przyczynili się do świątecznego (dożynkowego) wystroju naszej świątyni; wszystkim Paniom za przygotowanie Korony Żniwnej, która zdobi w tym roku nasz kościół; i wszystkim za okazaną pomoc, życzliwość i poświęcony czas;

-  podziękowania dla pani Marii za pomocy w wysprzątaniu i uporządkowaniu salki katechetycznej;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Szweczyk, Ruciński, Kozłowski, Szamara

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

W od poniedziałku poranne Msze celebrowane są o godz. 6:45; od tego tygodnia zapraszamy na nabożeństwa do Ducha Świętego w poniedziałki oraz do CPJ w piątki;

 

- w poniedziałek o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego; po wieczornej Mszy Świętej spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych;

- we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła; po wakacyjnej przerwie zapraszamy wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej wraz z Katechetami na Mszę Szkolną o godz. 16:30; szczególne zaproszenie kierujemy do uczniów klas pierwszy – podczas Mszy poświęcenie przyborów szkolnych;  Spowiedź po wakacyjna dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00;

- w tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca; poranne Msze według intencji wskazanych w czwartek za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, w piątek w intencji Czcicieli NSPJ a w sobotę w intencji czcicieli NMP i o nawrócenie grzeszników;

- w czwartek od godz. 17:00 nabożeństwo i adoracja GODZINA ŚWIĘTA;

- w piątek na wieczorną Mszę zapraszamy kandydatów do bierzmowania z III rocznika przygotowania (tj.: klasa 8 Szkoły Podstawowej i 1 Szkoły Średniej), po Mszy spotkanie formacyjne;

- w sobotę po porannej Mszy różaniec wynagradzający, a  od godz.8:00 comiesięczne odwiedziny chorych;osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać telefonicznie lub bezpośrednio u księży; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta; w tygodniu Spowiedź 30 minut przed poranną i wieczorną Mszą;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych;  w sobotę i niedzielę nieczynna;

- 14 września nasza parafia organizuje wyjazd na wydarzenie „Polska pod Krzyżem”, które odbędzie na lotnisku pod Kuszynem; wyjazd o godz. 4:30 z parkingu vis a vis naszego kościoła, cena to 100zł. zapisy u ks. Jacka

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla najmłodszych z dodatkiem w cenie 5 zł;

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Marian Wypiór, Śp. Marian Ochman, Śp. Zbigniew Głowacz

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 07.08.2020
  Ogłoszenia Parafialne 10.08.2020
  więcej »
 • 02.08.2020
  Ogłoszenia Parafialne 02.08.2020
  więcej »
 • 25.07.2020
  Ogłoszenia Parafialne 26.07.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij