10.08.2019

Ogłoszenia Parafialne 11.08.2019

Dziś celebrujemy XIX  Niedzielę w Okresie Zwykłym; w naszej parafii gościmy ks. Krzysztofa Małachowskiego, który głosi kazania przybliżające nam tajemnicę i moc Adoracji Najświętszego Sakramentu; zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16:30;

 

 • KOLEKTY: dziś i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii a w Uroczystość Wniebowzięcia NMP na Wydział Teologiczny w Opolu;                     
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom: w  zeszłym tygodniu Preisner dwie osoby i Wyleżych dwie osoby; oraz w tym tygodniu Porombka dwie osoby, Fila dwie osoby Szewczyk dwie osoby i Krzyżanowski;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Nowak, Bednarz, Ochyra, Siwek, Woźniak;

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

Trwamy w  czasie wakacyjnym; przypominamy, że do końca sierpnia poranne Msze celebrowane są o godz. 7:30; nie będzie nabożeństw do Ducha Świętego w poniedziałki oraz do CPJ w piątki;

 

- w  poniedziałek o godz. 9:00 Msza Święta na rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w tym roku pod hasłem: « Obdarowani Duchem – wdzięczni i odpowiedzialni» zapraszamy do zapisów w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio przed wyjściem na pielgrzymi szlak; zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania łącząc się w modlitwie z Pielgrzymami  podczas wieczornych Mszy i modlitwy różańcowej;  Msza św. na Jasnej Górze na zakończenie pielgrzymki w sobotę 17 sierpnia o godz. 11.00;

- we wtorek na godz. 12:00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie; rozpoczęcie modlitwą Anioł Pański, Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa Różańcowa;

- w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;

- w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze Święte w porządku niedzielny, nie będzie nabożeństwa popołudniowego; w ten dzień po każdej Mszy błogosławieństwo kwiatów i ziół; Metropolitalne obchody uroczystości Wniebowzięcia NMP odbędą się w Rudach ;Eucharystia na dziedzińcu dawnego Opactwa rozpocznie się o 11.00. Uroczystą Sumę będzie sprawował abp Wiktor Skworc wraz z biskupami i kapłanami metropolii. Msza św. będzie połączona                    z poświęceniem ziół i kwiatów oraz zawierzeniem metropolii górnośląskiej opiece Matki Bożej Pokornej. Nieszpory maryjne o 15.00 w bazylice;

- w sobotę święto św. Jacka, prezbitera, Głównego Patrona Metropolii Górnośląskiej; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta; w tygodniu Spowiedź 15 minut przed poranną i wieczorną Mszą Świętą;

- kancelaria parafialna czynna  w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych;  w sobotę i niedzielę nieczynna;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny z płytą CD nagraniem pieśni religijnych i patriotycznych w cenie 5 zł;

 

- ogłoszenie grzecznościowe – na ul. Morcinka znaleziono klucze – do odbioru na plebanii

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 07.08.2020
  Ogłoszenia Parafialne 10.08.2020
  więcej »
 • 02.08.2020
  Ogłoszenia Parafialne 02.08.2020
  więcej »
 • 25.07.2020
  Ogłoszenia Parafialne 26.07.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij