Ogłoszenia 18 V 2009 r.
15.05.2009

Ogłoszenia 18 V 2009 r.

VI Niedziela Wielkanocna
Kroczymy przez maj z Maryją, przypominamy, że codziennie pół godziny przed Mszą wieczorną odprawiamy majówkę. KOLEKTA: na potrzeby parafii, za tydzień podobnie.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

•  Do sprzątania prosimy z ul. Siwonia: Krakowczyk, Otlik, Zawadzka, Krupa, Woś.
  •  W bieżącym tygodniu:

od poniedziałku do środy przypadają DNI KRZYŻOWE. Zapraszamy na godz. 17.30, odprawiać będziemy majówki połączone z procesjami błagalnymi o urodzaje. Apelujemy o obecność, to naprawdę ważna intencja!!!
we wtorek Msza szkolna o 16.30. Po niej spotkanie dla chłopców z kl. III, którzy wyrazili chęć bycia ministrantem;
w piątek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego /podczas majówki/. Serdecznie zachęcamy do jej podjęcia. Przypominamy, że nowenna to sprawdzony „sposób” wypraszania łask;
w sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi. Przyszła niedziela to uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

•  Spotkania grup: w piątek o 20.00 wSpólnota Brewiarzowa; ministranci w sobotę: 9.00 – lektorzy, 9.30 – z gimnazjum, 10.00 – podstawówka.
  •  Zachęcamy do zakupu GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W numerze kolejna część poradnika emerytalnego i obszerna relacja z pielgrzymki Benedykta XVI do Jordanii.W Gościu Opolskim na wspólnym zdjęciu jubilatów wypatrzymy naszego Proboszcza!
  •  Zapowiedzi przedślubne:

Roman GAJDA, R-rz, ul. Królewska i Sabina GAJDA, R-rz, ul. Królewska /zap. II/
Grzegorz WRÓBLEWSKI, R-rz, ul. Zamojskiego i Katarzyna BURDA, R-rz, ul. Lotnicza /zap. II/
Marcin JAWORSKI, R-rz, ul. Siwonia i Bożena MARKOWSKA-JAWORSKA, R-rz, ul. Lotnicza /zap. I/
Dariusz POL, R-rz, ul. Książęca i Patrycja WILCZEK, R-rz, ul. Orzeszkowej /zap. I/
Adam TARNOWSKI, R-rz, ul. Dworska i Joanna PISZCZEK, R-rz, ul. Królewska /zap. I/
Sławomir PIECHNICZEK, R-rz, ul. Przejazdowa i Patrycja GROBORZ, Siedliska, ul. Korfantego /zap. I/
Michał MORZYWOŁEK, R-rz, ul. Siwonia i Anna ZABUSKA, Wrocław, ul. Siewierska /zap. I/

•  OGŁOSZENIA RÓŻNE z miasta: 1/ Związek Emerytów zaprasza na spotkanie do klubu M5 we wtorek o godz. 16.00. Celem jest powołanie koła. 2/ Z kolei fundacja Polesie Wschód w dn. 2 – 15 czerwca przyjmuje dzieci z Białorusi. Prosi o pomoc /przyjęcie do domu, wsparcie finansowe lub rzeczowe/. Informacje są udzielanie w SP nr 4, ul. Wojska Polskiego 8.
  •  Módlmy się za zmarłych, szczególnie polećmy odprowadzonych na cmentarz: Łucję KUBEK, lat 95, zam. ul. Rodziewiczówny, Stanisława SERAFIN, lat 73, zam. ul. Siwonia i Florentynę SZWAJA, lat 89, zam. ul. Lotnicza. Wieczny odpoczynek...