29.06.2019

Ogłoszenia Parafialne 30.06.2019

Dziś celebrujemy XIII Niedzielę w Okresie Zwykłym; zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 16:30; prosimy, aby na Msze i Nabożeństwa zabierać ze sobą modlitewnik / śpiewnik Droga do Nieba;

 

 • KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii a w przyszłą niedzielę na Międzydiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu i inne Instytucje Diecezjalne;                     
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom: Szendzielorz  2 osoby, Kania i Bachryj;

- wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała – Panom noszącym baldachim i lichtarze, dzieciom sypiącym kwiaty, Różom Różańcowym, Ministrantom, Mariankom i wszystkim wiernym za udział w wieczornych procesjach dookoła kościoła ;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Lipińska, Łapiński, Koston, Węgrzyn i Karp;

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

Trwamy w  czasie wakacyjnym; przypominamy, że do końca sierpnia poranne Msze celebrowane są o godz. 7:30; nie będzie nabożeństw do Ducha Świętego w poniedziałki oraz do CPJ w piątki;

- w poniedziałek po wieczornej Mszy nauka formacyjna dla Róż Różańcowych;

- w środę święto św. Tomasza, Apostoła;

- w tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca; poranne Msze według intencji wskazanych w czwartek za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, w piątek w intencji Czcicieli NSPJ a w sobotę w intencji czcicieli NMP i o nawrócenie grzeszników;

- w sobotę wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; Różaniec Wynagradzający będzie odmówiony przed Mszą o godz. 6:40; o godz. 17:00  Nauka Przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy będą chrzcili swoje dzieci w miesiącu lipcu; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta;

- w tygodniu Spowiedź 15 minut przed poranną i wieczorną Mszą Świętą;

- w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XIV Niedzielę Okresu Zwykłego; poranna Msza w języku łacińskim;

- kancelaria parafialna czynna  w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych;  w sobotę i niedzielę nieczynna;

- Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w tym roku pod hasłem: « Obdarowani Duchem – wdzięczni i odpowiedzialni». Z Nysy pielgrzymka wyruszy w niedzielę 11 sierpnia, z Głubczyc, Raciborza i Opola w poniedziałek 12 sierpnia, zaś z Kluczborka i Krapkowic – we wtorek 13 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 17 sierpnia o godz. 11.00; zapraszamy do zapisów w kancelarii parafialnej;

- Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii NSPJ w Raciborzu organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę w dniu 14.07.2019 – telefon kontaktowy na plakacie;

- 8 lipca będzie transmitowana Msza św. z naszego kościoła na żywo w Radiu Maryja i Telewizji Trwam;  początek relacji o 17.30, początek Mszy św. o 18.00.      O 21.30 Radio Maryja nadawać z Raciborza będzie Rozmowy niedokończone.

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 5 zł; 

 

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 11.10.2019
  Ogłoszenia Parafialne 13.10.2019
  więcej »
 • 04.10.2019
  Ogłoszenia Parafialne 06.10.2019
  więcej »
 • 27.09.2019
  Ogłoszenia Parafialne 29.10.2019
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij