22.06.2019

Ogłoszenia Parafialne 23.06.2019

Dziś obchodzimy Uroczystość  Odpustową ku czci Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela; Uroczystością przewodniczy Ks. płk. dr prałat Witold Mach – proboszcz garnizonu z Katowic, który głosi Słowo Boże podczas wszystkich Mszy; zapraszamy na Nieszpory Odpustowe połączone z  nabożeństwem czerwcowym o godz. 16:30; prosimy, aby na Msze i Nabożeństwa zabierać ze sobą modlitewnik / śpiewnik Droga do Nieba;

 

 • KOLEKTY: dziś i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii a 29.06 z Uroczystości świętych Apostołów Piotr i Pawła na Stolicę Apostolską tzw.: Świętopietrze;                     
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom: Moskwa;

- panu Marianowi za okoszenie trawy na starym cmentarzu;

- wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała oraz Uroczystości Odpustowej;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Kania, Bachryj, Hyrlicki, Matras i Szendzielorz;

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

Rozpoczynamy czas wakacyjny przypominamy, że od poniedziałku do końca sierpnia poranne Msze celebrowane są o godz. 7:30; nie będzie nabożeństw do Ducha Świętego w poniedziałki oraz do CPJ w piątki;

- w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela; o godz. 9:00 Msza Święta w intencji Chorych i Starszych Parafian z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych; po Mszy Ks. Proboszcz zaprasza wszystkich uczestników Mszy na poczęstunek do ogrodu farnego;

- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

- w sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; dodatkowa Msza o godz. 16:00; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi Świętej;

- w tygodniu Spowiedź 15 minut przed poranną i wieczorną Mszą Świętą;

- w sobotę i niedzielę 29 i 30 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się doroczna Pielgrzymka Mężczyzn, do udziału w której serdecznie zapraszamy. Obchody rozpoczną się w sobotę wieczorem o godz. 18.30. W uroczystej Mszy św. w niedzielę o godz. 10.00 uczestniczyć będą biskupi opolscy i gliwiccy oraz tegoroczni neoprezbiterzy;

- w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XIII Niedzielę Okresu Zwykłego; o godz. 10:30 Msza w intencji Michała Woś  - od parafian; po Mszy Pan Michał Woś zaprasza na spotkanie w ogrodzie farskim przy kawie  i czymś słodkim; o godz. 12:00 Msza Urodzinowa Ks. Jacka Olewicza;

- kancelaria parafialna czynna  w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych;  w sobotę i niedzielę nieczynna;

- Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w tym roku pod hasłem: « Obdarowani Duchem – wdzięczni i odpowiedzialni». Z Nysy pielgrzymka wyruszy w niedzielę 11 sierpnia, z Głubczyc, Raciborza i Opola w poniedziałek 12 sierpnia, zaś z Kluczborka i Krapkowic – we wtorek 13 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 17 sierpnia o godz. 11.00; zapraszamy do zapisów w kancelarii parafialnej;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny z bransoletką w cenie 5 zł; 

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 11.10.2019
  Ogłoszenia Parafialne 13.10.2019
  więcej »
 • 04.10.2019
  Ogłoszenia Parafialne 06.10.2019
  więcej »
 • 27.09.2019
  Ogłoszenia Parafialne 29.10.2019
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij