25.05.2019

Ogłoszenia Parafialne 26.05.2019

Dziś VI Niedziela Wielkanocna; w naszej parafii cieszymy się z owoców nowenny przed Dniem Matki, który również dziś uroczyście świętujemy dziękują Bogu za dar Matki i Ojca, Rodziców, przekazane życie; wszystkim Mamom życzymy obfitości łask, radości pokoju w sercu i na cały dzień miłego świętowania; przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania wszystkim za włączenie się do Nowenny, modlitwy, wspólne nabożeństwa zawierzenia i ofiary na kwiaty; serdeczne podziękowania pani Mireli i Wioli z kwiaciarni Decora przy ul. Rudzkiej za siły i godziny pracy nad aranżacją florystyczną; zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 16:30 a po wieczornej Mszy na Koncert w ramach Festiwalu Muzyki Odnalezionej Armoni Ensemble Guitar Trio w składzie: Palma di Gaetano – flet, Giordano Muolo – klarnet, Vincenzo Zecca – gitara;

• KOLEKTY: dziś jako jałmużna postna z całego roku a w przyszłą niedzielę na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu i inne Instytucje Diecezjalne; a przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej;
• BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

- pani Stanisławie i panu Stanisławowi za porządki wokół Domu Plebanijnego;
- pani Justynie za prace na Starym Cmentarzu i panu Marianowi za skoszenie trawy;
- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Gadzała, Szafirski, Szczypuła, Kunik, Meyro i Skaba

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

W miesiącu maju nabożeństw majowe ku czci NMP codziennie o godz. 17:30 a w niedziele o 16:30;
- od poniedziałku do środy włącznie w ramach nabożeństwa majowego odprawiane będą Dni Krzyżowe jako wołanie Ludu Bożego o obfite tegoroczne plony;
- we wtorek na godz. 16:30 zapraszamy dzieci Szkoły Podstawowej na Mszę Szkolną;
- w środę przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
- w piątek święto Nawiedzenia NMP; na wieczorną Mszę zapraszamy kandydatów do bierzmowania z pierwszego rocznika przygotowania tj.: klasa VI Szkoły Podstawowej; po Mszy krótkie spotkanie formacyjne;
Wieczorna Msza celebrowana jest jako Msza Święta zbiorowa za zamarłych – intencje Mszy można składać w zakrystii przed Mszą;
- w sobotę z racji I soboty miesiąca poranna Msza w intencji czcicieli Niepokalanego Serca NMP a po niej różaniec wynagradzający; od godziny 8:00 ostatnie przed wakacjami odwiedziny chorych, osoby spoza stałej listy można zgłaszać w kancelarii, telefonicznie lub bezpośrednio u księży; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św.; a w salce katechetycznej o 17:00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy będą chrzcili swoje dzieci w miesiącu czerwcu;
- w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych; w sobotę i niedzielę nieczynna;
- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny w cenie 5 zł;

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 13.09.2019
  Ogłoszenia Parafialne 15.09.2019
  więcej »
 • 07.09.2019
  Ogłoszenia Parafialne 08.09.2019
  więcej »
 • 31.08.2019
  Ogłoszenia Parafialne 01.09.2019
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij