17.05.2019

Ogłoszenia Parafialne 19.05.2019


Dziś V Niedziela Wielkanocna, w naszej parafii trwamy w nowennie przed dniem Matki; zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o godz. 16:30 w 3 dzień nowenny;

• KOLEKTY: dziś na bieżące potrzeby naszej parafii a w przyszłą niedzielę złożymy ofiarę jako jałmużnę postną z całego roku;
• BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Grodecki, Krzyżok, Pielka, Granieczny i Cińcio

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:
W miesiącu maju nabożeństw majowe ku czci NMP codziennie o godz. 17:30 a w niedziele o 16:30;
- do przyszłej niedzieli trwamy w Nowennie przed dniem Matki; tradycyjne Laurki dla naszym Mam wyłożone są na ostatnich ławkach przy wyjściu z kościoła; prosimy, aby czytelnie wypisywać imiona naszym Mam, za które chcemy się modlić, przed imieniem zmarłej Mamy stawiamy krzyżyk (+); zachęcamy do licznego udziału w kolejnych dniach nowenny; niech nasz kościół wypełni się morzem kwiatów oraz oceanem pieśni i modlitwy; na zakończenie Nowenny 26 maja odbędzie się koncert Muzyki Odnalezionej;
- we wtorek wspomnienie św. Jana Nepomucena na godz. 16:30 zapraszamy dzieci Szkoły Podstawowej na Mszę Szkolną;
- w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; na wieczorną Mszę zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej; po Mszy krótkie spotkanie formacyjne;
- w sobotę od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św.; podczas wieczornego nabożeństwa, kończącego naszą Nowennę odbędzie się koncert w wykonaniu naszych parafialnych organistów – serdecznie zapraszamy;
- 25 maja o godz. 10.00 w klasztorze Annuntiata w Raciborzu dla dekanatów: Branice, Głubczyce, Gościęcin, Kietrz, Łany, Pietrowice, Racibórz i Tworków odbędzie się spotkania formacyjne dla Parafialnych Rad Duszpasterskich;
- 25 maja 2019 r. w sobotę o godz. 13.25 w kinie Bałtyk w Raciborzu będzie wyświetlony film pt. „Miłość i Miłosierdzie”. To niezwykła opowieść o św. Siostrze Faustynie i o objawieniach Pana Jezusa Miłosiernego. Jest to dokument fabularyzowany. Cena biletu w grupie to 12 zł.Organizujemy parafialne wyjście do kina na ten film. Zapisy u pani Małgosi Adamowicz.
- 25 maja o godz. 16:00 wyruszymy z ul. Przejazdowej (obok Restauracji Planeta Smaków) na tradycyjną pielgrzymkę ku czci św. Urbana do Krzyża na ul. Cecylii i przy ul. Nad Koleją gdzie odbędzie się Msza;
- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych; w sobotę i niedzielę nieczynna;
- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny oraz dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny w cenie 5 zł;
- w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie mamy na Uroczystą Msze w ich intencji o godz. 10:30; po wieczornej Mszy odbędzie się w naszym w ramach Festiwalu Muzyki Odnalezionej koncert Armoni Ensemble Guitar Trio w składzie: Palma di Gaetano – flet, Giordano Muolo – klarnet, Vincenzo Zecca – gitara;

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 05.07.2020
  Ogłoszenia Parafialne 05.07.2020
  więcej »
 • 28.06.2020
  Ogłoszenia Parafialne 28.06.2020
  więcej »
 • 20.06.2020
  Ogłoszenia Parafialne 21.09.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij