27.04.2019

Ogłoszenia Parafialne 28.04.2019

Dziś II Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca 75 tydzień Miłosierdzia; dziś 45 rocznicę święceń kapłańskich świętuje nasz ks. proboszcz Jerzy Hetmańczyk; ks. Proboszczowi z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wszelkich potrzebnych łask w kapłańskiej posłudze oraz miłego świętowania;  na godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia;  

 • KOLEKTY: dziś na Caritas Diecezji Opolskiej a w przyszłą niedzielę na Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne;
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

- panu Leszkowi za udostępniony sprzęt oraz wywóz gruzu i odpadów organicznych z cmentarza;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziców dzieci Pierwszokomunijnych;

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy;

                            o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego;

- we wtorek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, na godz. 16:30 zapraszamy dzieci Szkoły Podstawowej na Mszę Szkolną;

- w środę  rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc maryjny; o godz. 17:30 pierwsze nabożeństwo majowe; przypominamy o zaproszeniu ks. Biskupa Ordynariusza na Diecezjalne Święto Rodziny, które odbędzie się w Jemielnicy – rozpoczęcie świętowania procesją z kościoła Wszystkich Świętych o godz. 11:00

- w  tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca; poranne Msze według wskazanych intencji: w czwartek za kapłanów i nowe powołania kapłańskie, w piątek w intencji Czcicieli NSPJ a w sobotę do Niepokalanego Serca NMP;

- w piątek uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski; o godz. 9:00 dodatkowa Msza Święta w intencji Ojczyzny i Parafian; z racji uroczystości w ten dzień nie obowiązuje post;

- w sobotę 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika; w Kościele seminaryjnym p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu o godz. 10:00 święcenia diakonatu z rąk J.E. ks. bp. Pawła Stobrawy przyjmie nasz parafianin kleryk Marcin Jaśkowski; w tym tygodniu wraz z kolegami kursowymi przeżywa on swoje rekolekcje przed święceniami, chciejmy otoczyć go naszą ufną modlitwą; z racji święceń diakonaty co miesięczne odwiedziny chorych odbędą się za tydzień w sobotę 11 maja;  od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja  w ciszy i okazja do spowiedzi; o godz. 17:00 w salce katechetycznej nauka przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy będą chrzcili swoje dzieci w miesiącu maju;

- kancelaria parafialna czynna  w poniedziałek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych; w sobotę i niedzielę oraz święto 3 maja nieczynna;

- w przyszłą niedzielę poranna Msza celebrowana w j. łacińskim; o godz. 10:00 I Komunia Święta; nabożeństwo popołudniowe z udziałem dzieci I Komunijnych o godz. 15:00; nie będzie nabożeństwa o godz. 16:30;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 5 zł; 

 

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 29.02.2020
  Ogłoszenia Parafialne 01.03.2020
  więcej »
 • 21.02.2020
  Ogłoszenia Parafialne 23.02.2020
  więcej »
 • 15.02.2020
  Ogłoszenia Parafialne 16.02.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij