05.04.2019

Ogłoszenia Parafialne 07.04.2019

Dziś V Niedziela Wielkiego Postu zgodnie ze zwyczajem od dziś do końca liturgii Męki Pańskiej Wielkiego Piątku zasłania się krzyże, a obrazy do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej; na godz. 16:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,  które w tym roku głosi o. Innocenty; prosimy, aby na nabożeństwa          i Msze przynosić nasz śpiewnik/modlitewnik Drogę do Nieba;

 • KOLEKTY: dziś na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu oraz inne instytucje diecezjalne a w przyszłą niedzielę na bieżące potrzeby naszej parafii;
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

 

- gorące Bóg Zapłać za pocięcie wywróconych przez ostatnią wichurę drzew na cmentarzu  p. Marianowi oraz za transport i prace panu Janowi; jednocześnie ponawiamy prośbą do mężczyzn naszej parafii o pomoc przy uprzątnięciu połamanych drzewach na starym cmentarzu; jeżeli któryś z Panów miałby czas, siły i chęci prosimy zgłosić się do Ks. Proboszcza;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Kudala, Bożentka, Kras, Nawrat, Sznicer i Weintritt;  

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek o godz. 17:30  nabożeństwo do Ducha Świętego; wieczorna Msz celebrowana jest w intencji zbiorowej za żyjących - intencje Mszy można składać w zakrystii przed Mszą;

- we wtorek na godz. 16:30 zapraszamy dzieci Szkoły Podstawowej i Katechetów na Mszę Szkolną;

- w piątek odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta; zachęcamy i zapraszamy do licznego udziału; niech to wydarzenie będzie dla nas okazją do świadectwa wiary tak potrzebnego szczególnie w naszych czasach; rozpoczęcie o godz. 18:30, czyli po wieczornej Mszy; przejdziemy ulicami: Armii Krajowej – Odrzańską – Nową – Wojska Polskiego – Warszawską; szczególnie na to nabożeństwo zapraszamy kandydatów do bierzmowania wszystkich roczników; prosimy zabrać ze sobą świecę i śpiewnik/modlitewnik Drogę do Nieba;

- w sobotę od godz. 8:00 odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych, osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać telefonicznie lub bezpośrednio u księży;      o godz. 12:00 w kościele Nabożeństwo Fatimskie,  a od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja  w ciszy i okazja do spowiedzi; Sakrament Pokuty i Pojednania sprawowany jest w tygodniu przed Mszą Świętą;

- Diecezjalne Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i Raciborskie Duszpasterstwo Młodzieży zapraszają młodzież w wieku 16 – 25 lat do kościoła seminaryjno – akademickiego w Opolu na wspólne świętowanie Światowego Dnia Młodzieży; wyjazd z Raciborza – zapisy przez formularz internetowy szczegóły na plakacie;

- w przyszłą niedzielę przed kościołem nasze Marianki będą rozprowadzały własnoręcznie wykonane i udekorowane palmy z racji Niedzieli Palmowej, którą już za tydzień będziemy przeżywali;

- kancelaria parafialna czynna  w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych; w sobotę i niedzielę nieczynna;

- organizowana jest zbiórka różańców (zbędnych, zniszczonych), które będą przekazane do Zakładów Karnych dla więźniów; różańce można składać do pudełka z tyłu kościoła;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny z dodatkiem filmem o życiu św. Ignacego Loyola w cenie 5 zł; 

ZAPOWIEDZI PRZED ŚWIĘCENIAMI:

- z radością informujemy, że 4 maja 2019 roku Marcin JAŚKOWSKI, alumn V roku w WMSD w Opolu ma zamiar przyjąć święcenia diakonatu, a w przyszłości święcenia kapłańskie;

            

Do wieczności Bóg powołał z naszej parafii:

Śp. Helena Ślęczka i Śp. Władysław Bąkowski

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 22.06.2019
  Ogłoszenia Parafialne 23.06.2019
  więcej »
 • 15.06.2019
  Ogłoszenia Parafialne 16.06.2019
  więcej »
 • 02.06.2019
  Ogłoszenia Parafialne 02.06.2019
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij