02.03.2019

Ogłoszenia Parafialne 03.03.2019


Dziś VIII Niedziela Okresu Zwykłego; po Mszach wystawienie Najświętszego Sakramentu; na godz. 16:30 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne i zakończenie adoracji – prosimy przynieść ze sobą śpiewnik Droga do Nieba;
• KOLEKTY: dziś na Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne a w przyszłą niedzielę na bieżące potrzeby naszej parafii;
• BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Dzumyk, Kochel, Korczak, Kowalski, Heyduk i Rakowski

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:
- zgodnie ze zwyczajem, dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek, odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu poprzedzona i zakończona Eucharystią przed Wielkim Postem; plan adoracji wywieszony jest w gablocie i dostępny w Internecie; gorąco zachęcamy, aby w czasie trwania czterdziestogodzinnej adoracji znaleźć chwilę na osobiste spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym;
- w poniedziałek święto św. Kazimierza, Królewicza; o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego; po wieczornej Mszy nauka formacyjna dla Róż Różańcowych;
- we wtorek zapraszamy dzieci Szkoły Podstawowej na Mszę Szkolną na godz. 16:30;
- w środę rozpoczynamy Wielki Post – Środa Popielcowa – w tym dniu obowiązuje post ścisły tzn.: ilościowy i jakościowy (3 posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta i abstynencja od pokarmów mięsnych);
Msze Święte o godz.: 6:45, 8:00, 10:00, 16:00 i 18:00;
- wielkopostne rekolekcje parafialne odprawione będą od 3 Niedzieli Wielkiego Postu tj.: od 24 do 27 marca, nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Marcin Dobrzański – proboszcz parafii w Starym Paczkowie; na zakończenie rekolekcji w czwartek 28 marca organizowany jest wyjazd do Częstochowy na Apel Jasnogórski koszt 40 zł. zapisy u ks. Jacak
- w czwartek przeżywamy I czwartek miesiąca, poranna Msza Święta w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz w intencji kapłanów o świętość życia; o godz. 17:00 Godzina Święta;
- w piątek Biskup Opolski – nawiązując do przeżywanego po raz trzeci w Polsce w piątek po Popielcu Dnia Modlitwy Wynagradzającej i Pokuty za nadużycia duchownych wobec małoletnich i ponawiając prośbę o modlitewne wynagrodzenie Bogu za grzechy kapłanów i osób konsekrowanych zawartą w liście pasterskim w ubiegłym roku – zaprasza wiernych do wspólnej z kapłanami modlitwy i udziału w przebłagalnym nabożeństwie Drodze Krzyżowej, które odprawimy w naszej parafii w najbliższy piątek 8 marca o godz. 17:00; zalecki za zmarłych można składać w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio u księży; wieczorna Msza Święta w intencji Kobiet, Dziewczyn naszej parafii z racji przypadającego święta Kobiet;
- w piątek na wieczorną Mszę Św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania z III klasy Gimnazjum po Mszy krótkie spotkanie formacyjne;
- w sobotę 9 marca o godz. 15:00 w salce parafialnej spotkanie organizacyjne rodziców przed I Komunią Świętą; od godz. 17:00 w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi;
- Sakrament Pokuty i Pojednania sprawowany jest w tygodniu przed Mszą Świętą;
- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych; w sobotę i niedzielę nieczynna;
- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny cenie 5 zł;

Do wieczności Bóg powołał z naszej parafii:
Śp. Stefania Stryjniak
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 29.02.2020
  Ogłoszenia Parafialne 01.03.2020
  więcej »
 • 21.02.2020
  Ogłoszenia Parafialne 23.02.2020
  więcej »
 • 15.02.2020
  Ogłoszenia Parafialne 16.02.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij