12.01.2019

Msza Święta Gregoriańska za śp. Silveriusa Gomońskiego

Zapraszamy na codzienne Msze św. gregoriańskie w intencji śp. Ojca Silveriusa Gomońskiego. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem naszego Księdza Proboszcza zamieszczonym w „Głosie Wołającego Proroka” nr 5 (18) z 1994 r. – str. 2.

Od poniedziałku 7 stycznia 2019 r., z inicjatywy parafian, w naszym kościele odprawiane są Msze św. gregoriańskie (będzie ich 30) w intencji śp. Ojca Silveriusa Gomońskiego. To Franciszkanin, który pracował duszpastersko na Ostrogu. Za życia został pomówiony i oskarżony przez jedną z parafianek o grzech ciężki. Został usunięty z zakonu. Świadomy swej niewinności pozostał na Ostrogu, opuszczony przez wszystkich. Żył bardzo skromnie i zawsze wierny był obranej drodze.            Zmarł w wieku 76 lat w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia w 1839 r. Pochowany jest na naszym starym cmentarzu na Ostrogu.

My, jako potomkowie parafian z XIX wieku, świadomi tamtych trudnych wydarzeń, jesteśmy zobowiązani do modlitwy za O. Silveriusa oraz za naszych poprzedników ostrógskich.