12.01.2019

Duszpasterstwo migrantów ze Wschodu

Uczniów, studentów i pracowników, którzy przybyli do nas ze Wschodu i stanowią częścią naszej społeczności, informujemy, iż na terenie diecezji opolskiej istnieją miejsca, w których mogą uczestniczyć w liturgii i być objęci opieką duszpasterską. Dla osób należących do Kościoła prawosławnego są nimi: Prawosławna Parafia pw. Ikony Bogurodzicy Wszystkich Strapionych Radości (Kędzierzyn Koźle, ul. Kościelna 11) oraz Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła (Opole, Plac Mickiewicza 1), a dla osób należących do Kościoła greckokatolickiego i Kościoła rzymskokatolickiego jest nim Rzymskokatolicka Parafia pw. Przemienienia Pańskiego (Opole, ul. gen. Grota-Roweckiego 3). Telefony kontaktowe znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie. O przekazanie tej informacji migrantom prosimy również ich pracodawców, przyjaciół i sąsiadów.

• 22.03.2019
    Ogłoszenia Parafialne 24.03.2019