23.09.2018

Ogłoszenia Duszpasterskie 23.09.2018

Przeżywamy dziś XXV Niedzielę w Okresie Zwykłym; dziś na Górze św. Anny Dożynki Diecezjalne, w których dekanat Racibórz reprezentowany jest przez delegację z naszej parafii wraz z ks. Proboszczem; na godz. 16:30 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne; po wieczornej Mszy o godz. 18:00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu uczniów i absolwentów prof. E. Włosek - Żurawieckiej;
• KOLEKTY: dziś na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych,a w przyszłą niedzielę na bieżące potrzeby naszej parafii;
• BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na niedzielę rodzinom:
- panu Marianowi za okoszenie trawy na nowym cmentarzu;
- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Mikiewicz, Kownacki, Cofalik, Nowak, Fiołka oraz Szewc;

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:
- w poniedziałek o godz. 17:30 Nabożeństwo do Ducha Świętego;
- we wtorek na godz. 18:00 zapraszamy wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej wraz z Katechetami na Msze Szkolną;
- w czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
- w piątek wspomnienie św. Wacława, męczennika; o godz. 17:30 nabożeństwo do CPJ (przy ołtarzu głównym); po wieczornej Mszy zapraszamy rodziców uczniów klasy 6 Szkoły Podstawowej, których dzieci chcą rozpocząć 3 - letnie przygotowanie do bierzmowania;
- w ramach inicjatywy KORONKA NA ULICACH MIAST ŚWIATA zapraszamy do wspólnej modlitwy i świadectwa wiary w piątek 28 września; zbieramy się w naszym kościele o godz. 14:50, następnie przejdziemy na duży parking przed kościołem, aby tam o godz. 15:00 odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji naszej Parafii i naszej Ojczyzny;
- w sobotę Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; o godz. 12:00 na polanie przy ulicy Huzarskiej tradycyjny HUBERTUS; od godz. 17:00 adoracja w ciszy i okazja do Spowiedzi Świętej; Spowiedź w tygodniu 30 minut przed Mszą Świętą rano i wieczorem;
- Dnia 13 października br. w sobotę zapraszamy na XIV Pielgrzymkę Pieszą Śladami Karola Wojtyły Robotnika: Krakowskie Dębniki – Łagiewniki – Centrum św. Jana Pawła II. Dla osób, które z różnych względów nie mogą przejść tego ok. 10 – kilometrowego odcinka pieszo, jest możliwość dojazdu autokarem do Łagiewnik. Zapisy u p. Adamowicz; Szczegóły na plakacie
- przy wyjściu do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 5 zł;

Do wieczności w tym tygodniu odeszli: Śp. Czesława Prawińska
Śp. Zenon Marek
Śp. Krystyna Halama
Śp. Edward Mikita
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 22.06.2019
  Ogłoszenia Parafialne 23.06.2019
  więcej »
 • 15.06.2019
  Ogłoszenia Parafialne 16.06.2019
  więcej »
 • 02.06.2019
  Ogłoszenia Parafialne 02.06.2019
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij