Pielgrzymka Śladami Karola Wojtyły Robotnika
21.09.2018

Pielgrzymka Śladami Karola Wojtyły Robotnika

Dnia 13 października br. w sobotę zapraszamy na XIV Pielgrzymkę Pieszą Śladami Karola  Wojtyły Robotnika: Krakowskie Dębniki – Łagiewniki – Centrum św. Jana Pawła II. Dla osób, które z różnych względów nie mogą przejść tego ok. 10 – kilometrowego odcinka pieszo, jest możliwość dojazdu autokarem do Łagiewnik. Zapisy u p. Adamowicz; Szczegóły na plakacie

Parafia Rzymsko-katolicka p.w. św. Stanisława Kostki i św. Jana Bosko w Krakowie na Dębnikach, organizuje 13 października 2018 w godzinach od 900 do 1500XIV Pieszą Pielgrzymkę Śladami Karola Wojtyły – Robotnika. Pielgrzymka jest żywym pomnikiem dla św. Jana Pawła II. Chcemy modlić się o pokój na świecie oraz duchowe owoce dla naszej Ojczyzny, naszych bliskich i nas samych, płynące z kanonizacji Drogiego nam Ojca Świętego. Trasa pielgrzymki wiedzie po krakowskiej dzielnicy Dębniki, śladami wędrówek Karola Wojtyły, gdy w czasie II wojny światowej był robotnikiem Fabryki Solway. Pielgrzymi idą tą samą drogą, którą przed laty kroczył Karol Wojtyła, idąc do pracy w kamieniołomie. Przystanki pielgrzymki: kościół na Dębnikach i kaplica Matki Bożej Wspomożenia Wiernych; dom w którym mieszkał Sługa Boży Jan Tyranowski przy ul. Różanej 11; dom w którym mieszkał św. Jan Paweł II przed wstąpieniem do seminarium przy ul. Tynieckiej 10; kamieniołom na Zakrzówku, miejsce pracy młodego Karola Wojtyły; przejście obok dawnych miejsc związanych z byłą fabryką Solvay; Msza święta o godzinie 14.00 w sanktuarium św. Jana Pawła II i zakończenie pielgrzymki koronką do Miłosierdzia Bożego. Pierwsza pielgrzymka śladami Karola Wojtyły odbyła się w roku 2005, jako żywy pomnik upamiętniający osobę św. Jan Pawła II i lata jego pobytu w salezjańskiej parafii na Dębnikach (1938-1944). 

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 29.02.2020
  Ogłoszenia Parafialne 01.03.2020
  więcej »
 • 21.02.2020
  Ogłoszenia Parafialne 23.02.2020
  więcej »
 • 15.02.2020
  Ogłoszenia Parafialne 16.02.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij