2 WRZEŚNIA DOŻYNKI PARAFIALNE
25.08.2018

2 WRZEŚNIA DOŻYNKI PARAFIALNE

Już dziś zapraszamy wszystkich parafian na Sumę Dożynkowa w niedzielę 2 września o godz. 10:30 ! :) 

Sierpień może dla rolników oznaczać tylko jedno - koniec żniw. Jest to jednak nie tylko okres wzmożonej, ciężkiej pracy w polu ale także czas zabawy, bo przecież obfite plony tradycyjnie trzeba uczcić dożynkami. To piękne, staropolskie święto, to zarówno ukoronowanie całorocznej pracy rolników, jak i ich największa uroczystość, hucznie obchodzona we wszystkich, nawet tych najmniejszych, polskich wsiach. Z biegiem lat dożynki stały się w naszym kraju tak popularne, że obchodzone są nawet w niektórych miastach, przybierając postać wielkich imprez dla masowej publiczności i w niczym nie przypominając rolniczej tradycji. Warto więc wrócić pamięcią do początków tego pięknego zwyczaju, by uświadomić sobie, jak głęboko jest on zakorzeniony w naszej polskiej historii.

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 23.05.2020
  Ogłoszenia Parafialne 24.05.2020
  więcej »
 • 16.05.2020
  Ogłoszenia Parafialne 17.05.2020
  więcej »
 • 09.05.2020
  Ogłoszenia Parafialne 10.05.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij