25.08.2018

Ogłoszenia Duszpasterskie 26.08.2018

Przeżywamy dziś XXI Niedzielę w Okresie Zwykły – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;w naszej wspólnocie parafialnej witamy o. Innocentego Marka Ruseckiego OFM, który rozpoczyna swoja posługę wikariuszowską w miejsce ks. Mariusza Gawłowskiego; o. Innocentemu życzymy wielu łask Bożych, opieki MB i sił do pracy; na godz. 16:30 zapraszamy na Nieszpory Maryjne
• KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii; w przyszłą niedzielę na potrzeby Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego oraz innych instytucji diecezjalnych;
• BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na niedzielę rodzinie: Gromotka 3 osoby
- wszystkim osobą, które tak licznie odpowiedziały na akcję fundacji Green Office Ecologic przekazując zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Machnik, Wehner,
Weiser, Turek, Ciuchera, Trofimczuk, Gładysz i Szalc

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:
- przypominamy, że w okresie wakacyjnym poranna Eucharystia celebrowana jest o godz. 7:30, z Sakramentu Pokuty i Pojednania można skorzystać 15 minut przed Mszą lub na prośbę penitenta również po Mszy; Kancelaria Parafialna czynna bez zmian w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni po porannej i wieczornej Mszy;
- w poniedziałek wspomnienie św. Moniki
- we wtorek wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła
- w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
- w czwartek w klasztorze Annuntiata, jak co roku, o godz.13:00 odbędzie się Misyjny Dzień Chorych, szczegóły na plakacie;
- w piątek od godz. 10:00 do 15:00 na dziedzińcu Zamku Piastowskiego Urząd Marszałkowski woj. Śląskiego wraz z władzami miasta zapraszają na „Senioralia”, czyli wspólne święto wszystkich seniorów naszego regionu; w czasie imprezy będą funkcjonowały trzy strefy relaksu, zdrowia i aktywności; całość będzie ubogacona programem artystycznym;
- w sobotę wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy, Patronki Diecezji Opolskiej oraz pierwsza sobota miesiąca; poranna Msza o godz. 7:30 w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca NMP, a po niej różaniec wynagradzający; po Mszy od ok. godz. 8:00 odwiedziny chorych (osoby z poza stałej listy prosimy zgłaszać w kancelarii telefonicznie lub bezpośrednio u księży);
- w sobotę od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy oraz okazja do Spowiedzi Świętej; zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież w kończącym się czasie wakacyjnym;
- w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy nasze parafialne dożynki; Msza Święta o godz.7:30 będzie sprawowana w języku łacińskim, o godz. 9:00 w języku polskim; o 10:30 Suma w intencji wszystkich Działkowców; zaś na godz. 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Msze, która swoją oprawą liturgiczną jak również kazaniem jest celebrowana szczególnie dla nich;
- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny i dla najmłodszych powakacyjne wydanie Małego Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł;

ZAPOWIEDZI:
 Anna Dziubek z Głogowa Małopolskiego – Arkadiusz Rybicki z Raciborza, zap. III
 Anita Kerlin z Pietraszyna – Marcin Kolasa z Raciborza, zap. III

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 17.07.2019
  Ogłoszenia Parafialne 21.07-04.08.2019
  więcej »
 • 06.07.2019
  Ogłoszenia Parafialne 07.07 - 20.07.2019
  więcej »
 • 29.06.2019
  Ogłoszenia Parafialne 30.06.2019
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij