Ogłoszenia 12 IV 2009 r.
12.04.2009

Ogłoszenia 12 IV 2009 r.

Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje!

Można dziś nabyć na plebanii nowy numer GŁOSU WOŁAJĄCEGO PROROKA. Bóg zapłać jego twórcom, szczególnie szafarzowi Markowi i jego Małżonce oraz drukarni BATEREX. Dowolna ofiara za gazetkę na cele parafialne. Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na potrzeby parafii, jutro na KUL.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace:
- sprzątanie: Slany /2 os./, Zaj /3 os./ i Zymelka /3 os./;
- ministrantom i mariankom – za przygotowanie świątecznej służby;
- za całoroczną ofiarę na kwiaty p. Anastazji, państwu Joachimowi i Joannie oraz p. Piotrowi – za kwiaty, p. Ricie za świeczniki, wszystkim za wszelki wkład w przygotowanie świąt.

Do sprzątania prosimy z ul. Elżbiety: Gdala, Kołodziej, Forreiter, Zaryczańska, Pochwała Danuta, Pochwała Aleksandra.

W bieżącym tygodniu:
- zapraszamy do uczestnictwa we Mszach świętych w Poniedziałek wielkanocny. Porządek niedzielny, nabożeństwa nie będzie;
- we wtorek o nie będzie Mszy szkolnej – z racji ferii;
- w czwartek wielkanocne spotkanie kapłanów, tzw. EMAUS w kościele św. Mikołaja. Uroczysta Eucharystia o godz. 19.00;
- w piątek o 18.00 nabożeństwo do CPJ, o 19.00 Msza dla młodzieży. Zachęcamy do udziału w Drodze Światła na placu Długosza. Można udać się tam po wieczornej Mszy, początek spotkania o 19.30. W jego ramach koncert New Life'M;
- w sobotę o 20.00 w klasztorze czuwanie dla młodzieży;
- w przyszłą niedzielę, 19 kwietnia, przypada święto Miłosierdzia Bożego /nabożeństwo już o 15.00/ oraz czwarta rocznica wyboru Ojca Świętego Benedykta XVI. Nowenna przed świętem w pon. o 10.15, od wtorku o 17.45.

Spotkania grup: w piątek o 20.00 spotkanie wSpólnoty Brewiarzowej; w sobotę o 9.00 – wspólne zebranie wszystkich ministrantów i lektorów.

Zapraszamy na pielgrzymki:
18 kwietnia dla Róż Różańcowych do Krakowa – Łagiewnik. Koszt: 30 zł;
25 kwietnia pielgrz. parafialna do Nysy. Koszt: 20 zł. Zapisy w kancelarii od wtorku.

Polećmy Bogu zmarłą Krystynę Świderską, lat 58, zam. Turze. Wieczny odpoczynek...

Zapowiedzi przedślubne:
Marcin PIECHACZEK, R-rz, ul. Wschodnia i Małgorzata DARŻYNKIEWICZ, R-rz, ul. Bosacka /zap. III/
Piotr KOSEL, R-rz, ul. Lotnicza i Magdalena AMALIO, Wodzisław Śl., ul. Chrobrego /zap. II/
Mariusz MAŃKOWSKI, R-rz, ul. Bosacka i Karolina PUCHALSKA, Rybnik, ul. Krzyżowa /zap. II/
Piotr POCHWAŁA, R-rz, ul. Elżbiety i Daria PISZCZEK, Wrocław, ul. Piławska /zap. II/
Rafał JANIK, R-rz, ul. Bosacka i Magdalena ONYSZKIEWICZ, R-rz, ul. Browarna /zap. I/