04.08.2018

Ogłoszenia Duszpasterskie 05.08.2018

Przeżywamy dziś  XVIII Niedzielę w Okresie Zwykły; na godz. 16:30 zapraszamy na wspólną modlitwę Nieszporami – prosimy przynieść ze sobą  modlitewnik Drogę do Nieba;

 

 • KOLEKTY: dziś na potrzeby Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego oraz innych instytucji diecezjalnych, w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii.
 • BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszej świątyni rodzinom: Pundyk i Cieślik

- wszystkim Paniom, które w minionym tygodniu pielęgnowały róże przy naszym kościele i zadbały o porządek przy jego obejściu;- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu  prosimy rodziny: Naciuk, Nowak, Paździerz, Hefko, Konieczny, Zając;

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- przypominamy, że w okresie wakacyjnym poranna Eucharystia celebrowana jest o godz. 7:30, zaś z Sakramentu Pokuty i Pojednania można skorzystać 15 minut przed Mszą lub na prośbę penitenta również po Mszy; Kancelaria Parafialna czynna bez zmian w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni po porannej i wieczornej Mszy;

- jak co roku  w sierpniu modlimy się o trzeźwość naszego narodu, w tym roku biskupi polscy w ramach narodowego programu trzeźwości, proszą nas abyśmy podjęli  100 dni abstynencji na 100 lecie odzyskania niepodległości.  Od 4 sierpnia do 11 listopada 2018 r.

- w poniedziałek przypada święto Przemienienia Pańskiego;

- we wtorek wieczorna Msza w intencji Ojczyzny;

- w środę wspomnienie św. Dominika, prezbitera;

- w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy,

- w piątek wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

- w sobotę wspomnienie św. Klary, dziewicy; od godz. 17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy; okazja do Spowiedzi Świętej  do ok. godz. 18:00;

- Serdecznie zapraszamy na diecezjalne uroczystości patronalne ku czci św. Jacka, które odbędą się w dniach 11–13 sierpnia 2018 r. w Kamieniu Śląskim; program obchodów odpustowych jest wywieszony na plakacie w gablocie;

- w przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 9:00 sprawowana w języku niemieckim, zaś na godz. 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Msze, która swoją oprawą liturgiczną jak również kazaniem jest celebrowana szczególnie dla nich;

- w dniach 13-18 sierpnia wyrusza Raciborski strumień Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę; Szczegóły na plakacie zapisy w kancelarii lub bezpośrednio przed wyjściem na pielgrzymi szlak; koszt: znaczek z legitymacją 25 zł, bagaż 30 zł (opłata u kierowcy – TIR-a), autobus powrotny 25 zł; rozpoczęcie Mszą w naszym kościele o godz. 9:00; Zapraszamy;

ZAPOWIEDZI:

v    Karolina Kalwała z Płoni – Damian Istel z Raciborza, zap. III

v    Justyna Tober z Raciborza – Bartosz Hończak z Raciborza, zap. II

v    Alicja Sekuła z Raciborza – Mateusz Kłakowicz z Raciborza, zap. I

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 22.03.2019
  Ogłoszenia Parafialne 24.03.2019
  więcej »
 • 15.03.2019
  Ogłoszenia Parafialne 17.03.2019
  więcej »
 • 10.03.2019
  Ogłoszenia Parafialne 10.03.2019
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij