08.04.2018

Ogłoszenia Duszpasterskie 08.04.2018

08 kwietnia 2018
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO


Chrystus Zmartwychwstał, Prawdziwie Zmartwychwstał!

• Dziś obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia, która w Kościele rozpoczyna 74 tydzień Miłosierdzia;
• KOLEKTY: dziś na potrzeby Caritas Diecezji w przyszłą niedzielę na potrzeby Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu i inne Instytucje Diecezjalne;
• BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom: Koterba i Głowacz
- panu Ryszardowi za wyczyszczenie lichtarzy w naszej świątyni;
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Lotniczej 12: Raczyński, Tesarski, Cybulski i Magdziak;

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- poniedziałek obchodzimy przeniesioną z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to światowy Dzień Świętości Życia, Msze Święte rano o godz. 6:45 i wieczorem o 18:00 - celebrowana w intencji zbiorowej za żyjących – zalecki prosimy składać w zakrystii; o godz. 17:30 Nabożeństwo do Ducha Świętego;
- we wtorek zapraszamy wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej na godz. 16:30 do Kościoła na Msze Szkolną, szczególnie zapraszamy dzieci I Komunijne, dla których zostaną poświęcone i wręczone książeczki Droga do Nieba;
- w piątek o 17:30 Nabożeństwo do Cudownego Pana Jezusa; na godz. 19:00 zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania na spotkanie formacyjne – obecność OBOWIĄZKOWA!
- w sobotę o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – adoracja w ciszy i Spowiedź Święta do godz. 18:00;
Dekanalne duszpasterstwo rodzin w Raciborzu serdecznie zaprasza na Remont Małżeński - rekolekcje, które odbędą się w dniach 13-15 kwietnia 2018r. w klasztorze Annuntiata w Raciborzu. Remont Małżeński to rekolekcje przeznaczone dla wszystkich, a nie tylko zmagających się z problemami czy chcącymi umocnić więzi. W trakcie trzech spotkań – piątkowego o godz. 20.00, sobotniego o 19.00 i niedzielnego o 10.00 - małżonkowie będą mogli m.in. wysłuchać konferencji, skorzystać z sakramentu pokuty czy uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Raciborski Remont Małżeński odbędzie się pod hasłem: "Rodzinne skarby. O tym, co w domu cenne". Spotkania poprowadzi ks. dr Eugeniusz Ploch.
- przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopismo katolickie: Gość Niedzielny w cenie 5 zł ;
- w zakrystii i kancelarii jest do nabycia jeszcze opracowanie o kulcie maryjnym na Ostrogu pod redakcją p. Zofii Plewczyńskiej; książka zawiera bogate omówienie duchowości maryjnej naszej parafii i zawiera wiele ciekawych, archiwalnych zdjęć; dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci i młodzieży naszej parafii; cena to 20 zł;

ZAPOWIEDZI:
 Sebastian Krybus z Raciborza i Natalia Til z Raciborza, zap. III
 Krzysztof Pajkert z Raciborza i Konstancja Hajost z Dytmarowa, zap. II
 Dawid Pyszny z Raciborza i Agnieszka Górka z Raciborza, zap. I

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 12.01.2019
  Ogłoszenia Parafialne 13.01.2019
  więcej »
 • 05.01.2019
  Ogłoszenia Parafialne 06.01.2019
  więcej »
 • 29.12.2018
  Ogłoszenia Parafialne 30.12.2018
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij