11.03.2018

Ogłoszenia Duszpasterskie 11.02.2018

• Dziś przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu tzw.: Laetare, która zwiastuje połowę okresu przygotowania paschalnego do Wielkanocy; na godzinę 16:30 zapraszamy na czwarte nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem;
pasyjnym; w tym roku cykl kazań pasyjnych głosi ks. Mariusz Gawłowski;
• KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii w przyszłą niedziele na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych;
• BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom:
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Lotniczej 8: Pleńkowski, Sargelska – Ciężyk, Kozuba, Michalewicz oraz Urbiński;


W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek o godz. 17:30 Nabożeństwo do Ducha Świętego; wieczorna Msza Św. będzie celebrowana w intencji Ks. Mariusz Gawłowskiego naszego wikariusza w kolejną rocznicę Jego urodzin; 3 intencja wieczorem będzie celebrowana w jako Msza Zbiorowa za Żyjących;
- we wtorek dzień fatimski; na godz. 12:00 zapraszamy na nabożeństwo maryjne; w samo południe odmówimy modlitwę Anioł Pański, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, konferencja i modlitwa różańcowa zapraszamy do licznego udziału;
- w piątek o godz. 17:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami za zmarłych; zalecki można składać w kancelarii, zakrystii lub bezpośrednio przekazać Księdzu; wieczorem o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z Klasy II Gimnazjum;
- Spowiedź w tygodniu od poniedziałku do piątku przed poranną i wieczorną Mszą Świętą; w sobotę od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – Adoracja w ciszy i Spowiedź Święta do godz. 18:00;
- 28 marca o godz. 19:00 Mszą Świętą rozpocznie się 4 edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Kędzierzynie – Koźlu. Dostępnych jest 6 tras (Nowość trasa na Racibórz do MB Raciborskiej). Szczegóły na stronie www.edk.org.pl oraz na plakacie ogłoszeniowym; Jednocześnie informujemy, że Droga Krzyżowa ulicami miasta będzie miała miejsce 23 marca po wieczornej Mszy Świętej ;
- przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopismo katolickie: Gość Niedzielny w cenie 5 zł
- w zakrystii i kancelarii jest do nabycia jeszcze opracowanie o kulcie maryjnym na Ostrogu pod redakcją p. Zofii Plewczyńskiej; książka zawiera bogate omówienie duchowości maryjnej naszej parafii i zawiera wiele ciekawych, archiwalnych zdjęć; dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci i młodzieży naszej parafii; cena to 20 zł;
ZAPOWIEDZI:
- Ewelina Kosela z Raciborza i Łukasz Kaczmarek z Raciborza zap. III
- Izabela Jaśkowska z Raciborza i Damian Adamiec z Raciborza zap. III

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 15.12.2018
  Ogłoszenia Parafialne 16.12.2018
  więcej »
 • 08.12.2018
  Ogłoszenia Parafialne 09.12.2018
  więcej »
 • 01.12.2018
  Ogłoszenia Parafialne 02.12.2018
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij