Kult Matki Bożej na Ostrogu

Kult Matki Bożej na Ostrogu

W styczniu bieżącego roku ukazała się książka pt. "Kult Matki Bożej na Ostrogu". Opracowanie zawiera krótki zarys historii kościoła i opis kultu maryjnego na Śląsku na przełomie XIX i XX w. Szczególne miejsce w tej publikacji zajmuje opis nowenn ku czci Matki Bożej z Ostroga przed Dniem Matki w latach 2011-2017.

Praca zawiera także opis wielu innych współczesnych form kultu Matki Bożej. W książce znajdują się zdjęcia archiwalne i współczesne. Będzie ona do nabycia w niedzielę 18 lutego przed kościołem na Ostrogu. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci i młodzieży tej parafii. Cena 20 zł.