10.02.2018

Ogłoszenia Duszpasterskie 11.02.2018

• Dziś przeżywamy VI Niedzielę Okresu Zwykłego; Zbliża się kolejny Wielki Post w naszym życiu. W tym roku duszpasterskim szczególnie zapraszamy Ducha Świętego, aby pomógł nam dobrze przeżyć ten czas. Zgodnie ze zwyczajem, dziś, w poniedziałek i we wtorek odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu przed wielkim Postem. Zachęcamy do licznego udziału, aby w ten sposób dobrze przyjąć czas Wielkiego Postu. Plan Adoracji jest wywieszony w gablotach i dostępny w Internecie.
• KOLEKTY: dziś i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii;
• BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom:
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Lotniczej 4: Markowski, Garguliński, Szczepanik i Siedlaczek;
W BIEŻĄCYM TYGODNIU:
- w poniedziałek w kaplicy MB Nieustającej Pomocy w Domu Złotej Jesieni przy ul. Grzonki będzie celebrowana Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych z racji przypadającego dziś Światowego Dnia Chorych;
- w poniedziałek i we wtorek po porannej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna Adoracja; w poniedziałek o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo do Ducha Św;
- we wtorek o godz. 12:00 Nabożeństwo Fatimskie; Rozpoczęcie Modlitwą Anioł Pański, Konferencji Maryjna i wspólna modlitwa Różańcowa z rozważaniami – serdecznie zapraszamy; po wieczornej Mszy spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca;
- we wtorek, po długiej przerwie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież szkoły podstawowej na pierwszą w tym roku Mszę Świętą Szkolną o godz. 16:30; od 16:00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży;
- w środę rozpoczynamy Wielki Post – Środa Popielcowa – w tym dniu obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy, który z miłości do Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela z odwagą i wdzięcznością chcemy podjąć; Msze Święte o godz. 6:45, 8:00, 10:00, 16:00 i 18:00;
- w piątek o godz. 17:00 pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej; zalecki za zmarłych można składać w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio u księdza; po wieczornej Mszy świętej o godz. 19:00 spotkanie dla wszystkich grup przygotowujących się do bierzmowania II i III klasy Gimnazjum i VI i VII Szkoły Podstawowej.
- w sobotę po porannej Mszy Świętej od godz. 8:00 odbędą się odwiedziny chorych, osoby spoza stałej listy można jeszcze zgłaszać w kancelarii, u księdza lub telefonicznie; o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej;
- w przyszłą Niedzielę tj. 18.02 na godz. 14:00 organizowane jest parafialne wyjście do kina na film pt.: „Ignacy Loyola”; cena biletu 12 zł; film trwa 2h; zgłoszenia u Małgorzaty Adamowicz;
- w niedzielę o godz. 16:30 rozpoczynamy nabożeństwa Gorzkich Żalów z cyklem kazań pasyjnych, które poprowadzi w tym roku ks. Mariusz Gawłowski;
- Spowiedź w tygodniu od poniedziałku do piątku przed poranną i wieczorną Mszą Świętą;
- przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopismo katolickie: Gość Niedzielny;
- z radością informujemy, że ukazało się opracowanie o kulcie maryjnym na Ostrogu pod redakcją p. Zofii Plewczyńskiej; książka zawiera bogate omówienie duchowości maryjnej naszej parafii i zawiera wiele ciekawych, archiwalnych zdjęć; będzie ona do nabycia w przyszłą NIEDZIELĘ tj. 18 lutego; dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci i młodzieży naszej parafii;

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 12.01.2019
  Ogłoszenia Parafialne 13.01.2019
  więcej »
 • 05.01.2019
  Ogłoszenia Parafialne 06.01.2019
  więcej »
 • 29.12.2018
  Ogłoszenia Parafialne 30.12.2018
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij