28.01.2018

Ogłoszenia Duszpasterskie 28.01.2018

• Dziś przeżywamy IV Niedzielę Okresu Zwykłego; kolejną rocznicę swoich urodzin przeżywa dziś nasz Ksiądz Proboszcz; z tej okazji życzymy                     Ks. Proboszczowi Bożego Błogosławieństwa, opieki MB Ostrógskiej oraz wszelkich łaski potrzebnych do posługi kapłańskiej w naszej parafii;
• KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii, w przyszłą niedzielę na Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne oraz Instytucje Diecezjalne;
• BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- Serdeczne i Gorące BÓG ZAPŁAĆ wszystkim za czas Kolędowy; za życzliwe przyjęcie w gronie rodziny, wspólną modlitwę i kolędowanie, dzielenie się słowem i świadectwem życia, za składane ofiary kolędowe przeznaczone na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i wszelkie słodkości, które ubogaciły naszych ministrantów i lektorów;
- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom: Hampel 3 osoby, Błasiak 2 osoby,
Orzechowska, Łaba;
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul.Lotniczej 2: Kaczmarczyk, Kajzer, Kubicki, Wypiór, Rothmayer;
W BIEŻĄCYM TYGODNIU:
Dzieci i Młodzież rozpoczynają czas ferii zimowych; życzymy sił, Bożego Błogosławieństwa, opieki Świętych Aniołów do dobrego i bezpiecznego przeżycia tych dni, aby zbierając siły szczęśliwie wrócili do swoich zajęć szkolnych;
- w poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 17:30;
- w środę wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
- w czwartek przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca; zapraszamy na Mszę poranną w intencji kapłanów oraz prosząc o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta;
- w piątek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie określane świętem MB Gromnicznej. Czcimy Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata i jego Matkę; Msze święte w tym dniu o godz. 6:45 w intencji Czcicieli NSPJ – z racji I piątku miesiąca, 8:00, 10:00, 16:00, 18:00; podczas Mszy błogosławieństwo świec – gromnic oraz błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja; w tym dniu szczególnie Bogu polecamy Osoby Konsekrowane (Siostry, Braci, Ojców Zakonnych, dziewice Konsekrowane), którzy przeżywają w tym dniu swoje Święto Patronalne; kolekta z Mszy przeznaczona jest na Zgromadzenia Klauzurowe;
- w sobotę I sobota miesiąca Msza Święta poranna ofiarowana jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP o nawrócenie grzeszników, po Mszy różaniec wynagradzający; z racji ferii NIE BĘDZIE ODWIEDZIN CHORYCH – ODBĘDĄ SIĘ ONE 17.02; o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej;
- Spowiedź w tygodniu od poniedziałku do piątku przed poranną i wieczorną Mszą Świętą;
- przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopisma katolickie: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny w cenie 5 zł;
- z radością informujemy, że w zeszłym tygodniu ukazało się opracowanie o kulcie maryjnym na Ostogu pod redakcją p. Zofii Plewczyńskiej; będzie ona do nabycia po feriach; dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci i młodzieży naszej parafii;
- w zeszłym tygodni do wieczności odeszli:
Śp. Weronika Smyczek, lat 89, mieszkała przy ul. Lotniczej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 12.01.2019
  Ogłoszenia Parafialne 13.01.2019
  więcej »
 • 05.01.2019
  Ogłoszenia Parafialne 06.01.2019
  więcej »
 • 29.12.2018
  Ogłoszenia Parafialne 30.12.2018
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij