Ogłoszenia 22 III 2009 r.
22.03.2009

Ogłoszenia 22 III 2009 r.

Rozpoczynamy dziś nasze rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. Andrzej Grondowski, rodem z Opola a pracujący jako misjonarz na Syberii. Witamy Go serdecznie wśród nas i życzymy mocy Ducha Świętego w głoszeniu Słowa...

Kolektę
dzisiejszą przeznaczamy na na potrzeby parafii. W środę kolekta specjalna – na potrzeby księdza rekolekcjonisty! Miejmy na uwadze trudną sytuację finansową kościoła na Syberii i parafii naszego kaznodziei, nadarza się niezwykła okazja, by konkretnie pomóc!

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!
Za sprzątanie rodzinom: Surma /4 os./, Pomaska /2 os./, Roman /2 os./, Szymanowski.

Do sprzątania prosimy kandydatów do bierzmowania /na kartkach z ogł. wystąpił błąd/.

W bieżącym tygodniu:
- zapraszamy do spowiedzi świętej rekolekcyjnej: przed Mszami św. a szczególnie wieczorem od godz. 17.30;
- szczególnie gorąco prosimy o udział w naukach stanowych: dziś o 18.00 – mężczyźni, w poniedziałek o 19.00 – kobiety, wtorek o 19.00 – młodzież;
- we wtorek o 7.45 Msza dla chorych i starszych ze specjalnym błogosławieństwem. Prosimy o pomoc w dotarciu tym osobom do kościoła;
- w środę od godz. 15.00 rekolekcyjna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej parafii, kościoła w Rosji oraz o świętość i szacunek dla życia. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość włączenia się w ruch duchowej adopcji dzieci poczętych, których życie jest zagrożone. Wystarczy przynieść stosowną deklarację, można otrzymać ją w zakrystii lub wyciąć z nowego pisma SRC JP2;
- w piątek o 17.00 Droga Krzyżowa z wypominkami, można je składać w kancelarii, prosimy o czytelne pismo. O 19.00 Msza św. dla młodzieży i bierzmowańców. W piątki Wielkiego Postu kancelaria jest czynna w innej porze 16.00 – 16.45 /z racji nabożeństwa DK/;
- w sobotę od 16.30 okazja do spowiedzi świętej dla rodziców i rodzin bierzmowanych; o 19.00 – III nauka przedślubna. W niedzielę o godz. 12.00 Ks. Bp Paweł Stobrawa udzieli bierzmowania naszej młodzieży oraz z Markowic i Płoni.

Spotkania grup: w piątek o 20.00 wSpólnota Brewiarzowa. W sobotę: 9.00 – lektorzy i wszyscy ministranci /obecność obowiązkowa w zw. z bierzmowaniem/; 10.30 – Marianki.

Zachęcamy do zakupu GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W numerze znajdziemy poradnik na temat bezpiecznego korzystania z internetu przez dzieci – polecamy wszystkim rodzicom! Nieodpłatnie można zaś zaopatrzyć się w nową raciborską gazetę SRC JP2. Powstała dzięki Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, jest adresowana do wszystkich rodzin naszego miasta i okolicy. Redagują ją małżonkowie wybrani ze wszystkich parafii miasta, w tym dwa małżeństwa z Ostroga! W numerze znajduje się deklaracja przystąpienia do duchowej adopcji, można ją wyciąć i przynieść na środową Mszę wieczorną.

Zapowiedzi przedślubne:

Paweł RADWAŃSKI, Dąbrowa i Justyna PISTELOK, R-rz, ul. Lotnicza /zap. III/

Robert POSTEK, Ostrówek, ul. Kolejowa i Joanna ŻÓŁTY, R-rz, ul. Segeta /zap. III/

Andrzej ZDZIEBKO, R-rz, ul. Brzeska i Sylwia SANDER, R-rz, ul. Książęca /zap. III/

Maciej MALKIEWICZ, R-rz, ul. Królewska i Katarzyna STRASZEWSKA, Dąbrowa G., ul. Podskarpie /zap. II/

Krystian KOŁEK, R-rz, ul. Poprzeczna i Monika KOSMOL, R-rz, ul. Godluli /zap. I/