Komunikat Biskupa Opolskiego
23.12.2017

Komunikat Biskupa Opolskiego

Jezus Chrystus poprzez przyjście na świat w ludzkiej naturze utożsamia się z każdym człowiekiem, naszymi bliźnimi i poucza by w nich rozpoznawać swą obecność – taką samą jak w Eucharystii. W wymiarze diecezjalnym jedną z licznych odpowiedzi na słowa Jezusa „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,49) są prowadzone od 24 lat dzieła Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. To szczególna misja miłosierdzia wyrażającą się na co dzień w ratowaniu życia poczętych dzieci, pomocy opuszczonym dzieciom i samotnym matkom, wsparcie udzielane ludziom poranionym, pogubionym i poszukującym sensu życia. W tym roku w naszej diecezji Dom Matki i Dziecka otoczył bezpośrednią opieką 78 matek i dzieci. Swoje szczęśliwe miejsce w rodzinach znalazło dzięki Katolickiemu Ośrodkowi Adopcyjnemu 21 dzieci, a Diecezjalna Poradnia Rodzinna udzieliła ponad 2000 porad.


Dziś w wigilię Bożego Narodzenia jest szczególna okazja by Panu Bogu podziękować za wielkie dzieło, w które solidarnie wierni i kapłani naszej diecezji się zaangażowali. Obejmuję serdeczną modlitwą wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób doświadczyli wsparcia i dobra ze strony Fundacji, ale też dziękuję wielu oddanym pracownikom, wolontariuszom i ludziom chętnie ofiarujących dar serca. Podobnie jak w latach ubiegłych, na Fundusz Ochrony Życia przeznaczone zostaną ofiary zebrane na tacę podczas tegorocznej Pasterki. 

Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękuję i błogosławię! 

† Andrzej Czaja 
Biskup Opolski 

Opole, dnia 14 grudnia 2017 r.

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 12.01.2019
  Ogłoszenia Parafialne 13.01.2019
  więcej »
 • 05.01.2019
  Ogłoszenia Parafialne 06.01.2019
  więcej »
 • 29.12.2018
  Ogłoszenia Parafialne 30.12.2018
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij