Ogłoszenia 15 III 2009 r.
15.03.2009

Ogłoszenia 15 III 2009 r.

Dobiegamy połowy Wielkiego Postu... Na obrazku obok św. Józef, którego wspominać będziemy w najbliższy czwartek.

Już za tydzień rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Andrzej Grondowski, wywodzący się z naszej diecezji a pracujący aktualnie na Syberii. Już dziś zachęcamy do takiego zaplanowania przyszłego tygodnia, aby wziąć udział w jak największej liczbie rekolekcyjnych ćwiczeń!

Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na na budowę obiektów kurialnych i konserwację zabytków a przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!
Za sprzątanie rodzinom Nowak /2 os./ i Szymczak.

Do sprzątania z prosimy z ul. Królewskiej 47: Janosz, Roman, Pomaski, Szymanowski, Surma.

W bieżącym tygodniu:
- we wtorek o 16.30 Msza szkolna i Droga krzyżowa dla dzieci;
- w czwartek przypada uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Józefów, stolarzy i ojców. Zapraszamy zatem mężczyzn na tę modlitwę, ale także kobiety i nasze dzieci;
- w piątek o 17.00 Droga Krzyżowa z wypominkami, można je składać w kancelarii, prosimy o czytelne pismo. O 19.00 Msza św. dla młodzieży i bierzmowańców, po której Droga krzyżowa. W piątki Wielkiego Postu kancelaria jest czynna w innej porze 16.00 – 16.45 /z racji nabożeństwa DK/;
- w sobotę o 17.00 okazja do spowiedzi świętej; o 19.00 – II nauka przedślubna. W katedrze opolskiej o 16.00 Msza św. i wykład dla pracowników służby zdrowia. W przyszłą niedzielę skupienie dla mężczyzn w klasztorze od godz. 8.15.

Spotkania grup: w piątek o 20.00 wSpólnota Brewiarzowa. W sobotę: 9.00 – lektorzy, 9.30 – ministranci z gimnazjum; 10.00 – ministranci; 10.30 – Marianki.

Zapowiedzi przedślubne:
Paweł RADWAŃSKI, Dąbrowa i Justyna PISTELOK, R-rz, ul. Lotnicza/zap. II/
Robert POSTEK, Ostrówek, ul. Kolejowa i Joanna ŻÓŁTY, R-rz, ul. Segeta /zap. II/
Andrzej ZDZIEBKO, R-rz, ul. Brzeska i Sylwia SANDER, R-rz, ul. Książęca /zap. II/
Maciej MALKIEWICZ, R-rz, ul. Królewska i Katarzyna STRASZEWSKA, Dąbrowa G., ul. Podskarpie /zap. I/

Informujemy, że 25 III podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość włączenia się w ruch duchowej adocji dzieci poczętych, których życie jest zagrożone. Zachęcamy do przemyślenia swego udziału w 9 – miesięcznych modlitwach w tak ważnej intencji.