03.12.2017

Ogłoszenia Duszpasterskie 03.12.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2017r.

• Dziś przeżywamy I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy radosny czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Heroldem Adwentu jest nasz patron św. Jan Chrzciciel, dlatego wzywajmy jego wstawiennictwa. Przed Kościołem nasze Marianki przygotowały tradycyjny kiermasz adwentowy, na którym można nabyć wieńce adwentowe, ozdoby świąteczne i inne adwentowe dekoracje. Na plebani są do nabycia opłatki oraz świece Caritas duże w cenie 12 zł i mała 5 zł – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom;
• Zapraszamy dziś na pierwsze nabożeństwo adwentowe o godz. 16:30, podczas którego będzie poświęcenie wieńców adwentowych i opłatków;
• KOLEKTY: w dziś na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii a przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie;
• BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom:
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Bosackiej 43: Piasecki, Zuber, Bondarewicz, Koziarski, Urbanek;
- słowa podziękowania dla p. Maćka za przygotowanie dekoracji adwentowej w naszej świątyni;
W BIEŻĄCYM TYGODNIU
- od poniedziałku rozpoczynamy Msze Święte Roratnie - dla dorosłych rano o 6:45 a wieczorem dla dzieci o godz. 17:00; z racji rorat nie będzie Mszy szkolnej jak również spotkań dla kandydatów do bierzmowania wszystkich roczników, dlatego zachęcamy dzieci i młodzież do licznego udziału w tym miesiącu w Mszach Roratnich; zachęcamy również do dobrych uczynków, które zapisywane na własnoręcznie wykonanych serduszkach, będą nagradzane podczas roratnich spotkań; wszystkich, którzy chcieli by zasponsorować drobne słodkości lub upominki jako roratnie nagrody prosimy o przynoszenie ich na plebanie lub do zakrystii;
- po wieczornej Mszy Św. w poniedziałek spotkanie formacyjne Róż Różańcowych;
- w czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa;
- w piątek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; dodatkowe Msze św. o godz. 8:00 i 16:00; wieczorna Msza św. o godz. 18:00 w intencji Kongregacji Mariańskiej; z racji uroczystości w ten dzień nie obowiązuje post;
- w sobotę o godz. 14:00 dzień skupienia dla Róż Różańcowych w klasztorze Annuntiata; również w sobotę od godz. 14:00 spotkanie rodziców dzieci I komunijnych z firmą szyjącą stroje komunijne w celu pobrania miar od dzieci;
- w sobotę drugie spotkanie z cyklu nauk przedmałżeńskich, które są kontynuowane w kolejne soboty adwentu; rozpoczęcie o godz. 19:00 w salce katechetycznej;
- w klasztorze Annuntiata w Raciborzu przy ul. Starowiejskiej 152 odbędą się tradycyjne dni skupienie dziś 3 grudnia dla kobiet i 17 grudnia dla mężczyzn – program i szczegóły wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła;
- w niedzielę 10 grudnia w RACIBORZU (klasztor Annuntiata) odbędzie się ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA DLA RODZIN. Gościem specjalnym będzie dr Wanda Półtawska, która
w ramach projektu RODZINA GWARANTEM BEZPIECZEŃSTWA wygłosi konferencję na temat "Miłość w działaniu. Jedność w wychowywaniu dzieci". – wstęp wolny;
- Kapituła medalu im. Ks. Prałata Stefana Pieczki serdecznie zaprasza na koncert Leopolda Twardowskiego podczas którego odbędzie się wręczenie medali im. Ks. Prałata Stefana Pieczki
„UNITAS IN VERITATE” (JEDNOŚĆ W PRAWDZIE poniedziałek 11 grudnia godz. 18.30 Raciborskie Centrum Kultury, ul. Chopina 21; Wstęp wolny;
- polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny z dodatkiem (lampion roratni) – do nabycia przy wyjściu z kościoła;

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 07.10.2018
  Ogłoszenia Duszpasterskie 07.10..2018
  więcej »
 • 29.09.2018
  Ogłoszenia Duszpasterskie 30.09.2018
  więcej »
 • 23.09.2018
  Ogłoszenia Duszpasterskie 23.09.2018
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij