12.11.2017

Ogłoszenia Duszpasterskie 12.11.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 listopada 2017r.

Dziś w XXXII Niedzielę Zwykłą pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim
Wschodzie” – Kościół katolicki w Polsce obchodzi IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
Dzień ten organizuje od 2009 r. Polska Sekcja Stowarzyszenia
Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie; przed kościołem zbiórka do puszek,
Jako materialne wsparcie tej inicjatywy;

• KOLEKTY: w dzisiejszą niedziele jak i przyszłą na potrzeby naszej parafii;
• BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom: Zaczek i Skrzyniarz;
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Bosackiej 41: Roskosz, Grygiel, Fortalski, Grochowski i Mus;
- słowa podziękowania dla pani Renaty, Reginy, Stanisławy i Krystyny oraz pana Tadeusza, Stanisława, Tadeusza za poświęcony czas, siły i zaangażowanie przy pozamiataniu liści na starym cmentarzu oraz przy obejściu naszej świątyni;
W BIEŻĄCYM TYGODNIU
- w Kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na rok 2018. Kancelaria czynna w poniedziałek od 16:30 – 17:30 i w piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po porannej i wieczornej Mszy św.;
- w poniedziałek wspomnienie pierwszych męczenników polskich św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna; o godz. 12:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy do naszego kościoła na nabożeństwo fatimskie; w programie nabożeństwa: modlitwa Anioł Pański, wystawienie Najświętszego Sakramentu, konferencja maryjna, adoracja i modlitwa różańcowa; o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego;
- we wtorek wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, dziewicy o godz. 16:30 zapraszamy dzieci szkoły podstawowej od I do VII klasy na Mszę Świętą Szkolną. Od godz. 16:00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży;
- w czwartek przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Opolu w ten dzień szczególnie chcemy objąć modlitwą Lud Boży naszej diecezji, Biskupa Ordynariusza, Jego Biskupów Pomocniczych i całe prezbiterium;
- w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; o godz. 17:30 nabożeństwo do Cudownego Pana Jezusa; po wieczornej Mszy Świętej (ok. gdz.18:35) spotkanie formacyjne dla bierzmowańców klas III gimnazjum
- w sobotę od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej;
w tygodniu Spowiedź, przed poranną i wieczorną Mszą;
- polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego – do nabycia przy wyjściu z kościoła;

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 07.10.2018
  Ogłoszenia Duszpasterskie 07.10..2018
  więcej »
 • 29.09.2018
  Ogłoszenia Duszpasterskie 30.09.2018
  więcej »
 • 23.09.2018
  Ogłoszenia Duszpasterskie 23.09.2018
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij