15.10.2017

Ogłoszenia Duszpasterskie 15.10.2017

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  -  15 października 2017r.

KIERMASZ

• Dziś w naszej parafii obchodzimy Kiermasz Parafialny. Dziękujemy Bogu za otrzymane łaski, dar wiary i naszego pięknego kościoła. Gościmy ks. Jan Nowaka, który głosi podczas dzisiejszej uroczystości Słowo Boże i dokona w naszej parafii wprowadzenia relikwii bł. ks. Władysława Bukowińskiego.
  • W  całym naszym kraju odbywa się dziś liczenie wiernych. Z tej racji bardzo prosimy o powolne wychodzenie z kościoła, aby nasi ministranci zdążyli wiernie i dokładnie policzyć nas wszystkich.
  • KOLEKTY: w dzisiejszą niedziele na potrzeby naszej parafii, w przyszłą niedzielę na Misje Święte
  • BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

-  Diecezja opolska jako jedna z 22 granicznych diecezji w Polsce wzięła udział w ogólnopolskiej inicjatywie modlitewnej «Różaniec do granic», która odbyła się w sobotę 7 października. Uczestniczyło w niej 13 kościołów diecezji. W imieniu Biskupa Opolskiego i Fundacji «Solo Dios Basta» dziękujemy duszpasterzom kościołów stacyjnych, dziekanom i wolontariuszom świeckim za przygotowanie i przeprowadzenie tego modlitewnego wydarzenia, za gościnność okazaną pielgrzymom przybyłym do kościołów stacyjnych z diecezji i z całej Polski. Niech Maryja, Królowa Różańca Świętego, wyprasza wszystkim dobrodziejom «Różańca do granic» wiele Bożych łask. Serdeczne Bóg Zapłać Państwu Adamowicz i p. Smudzińskiemu za podjęcie tej inicjatywy  w naszej parafii i zorganizowanie Autobusu.

-  za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom:

- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Bosackiej 39A: Galda, Dębek, Gruszka, Dęsoł i Dobrowolski.

- również słowa podziękowania dla Natalii Pawlus, Aleksandrze Kołtun, Katarzynie Skowyrze, Alessandrze Piekarskiej, Martynie Trębacz i Dominice Wiśniewskiej za przygotowanie wystawy o naszej parafii.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU

-  w miesiącu październiku trwamy w nabożeństwach różańcowych, do udziału, w których serdecznie zapraszamy. W tygodniu o godz.17:30 a w niedziele o 16:30. Z racji nabożeństwa wieczorna msza  może rozpoczynać się z kilku minutowym  opóźnieniem.

-  w poniedziałek przeżywamy uroczystośc św. Jadwigii Śląskiej, głównej patronki śląska

w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje okolicznościowe za żyjących (Jubileuszowe, Urodzinowe, Imieninowe), jak również intencje w pierwszą rocznicę śmierci. Kancelaria czynna  w poniedziałek od 16:30 – 17:30 i w piątek od 16:30 do 17:30. w pozostałe dni po porannej i wieczornej Mszy św.

- we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego na godz. 16:30 zapraszamy dzieci szkoły podstawowej na Mszę Świętą Szkolną. Od godz. 16:00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży;

- w środę  przypada święto św. Łukasza, Ewangelisty z tej okazji zapraszamy wszystkich pracowników Służby Zdrowia na Różaniec i Mszę Św. w ich intencji do klasztoru Annuntiata na godz. 18:00

- w piątek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera. Po wieczornej Mszy Św. spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania klas II Gimnazjum.

- w sobotę  wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa. Od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej.

- w przyszłą niedzielę  świętować będziemy Niedzielę Misyjną, która rozpocznie w Kościele Tydzień Misyjny.

- informujemy, że od 28 października o godz. 19:00 w parafii NSPJ w Raciborzu rozpoczną się dekanalne nauki przygotowujące do bierzmowania i uzupełniające katechizację dla osób dorosłych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

- W kancelarii parafialnej są do nabycia Kalendarze Misyjne i Diecezjalne w cenie 5 zł.  Chętne osoby zapraszamy po Mszy Świętej.

- Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia przy wyjściu z kościoła;