Ogłoszenia Duszpasterskie 08.10..2017

Dziś w całym kraju obchodzimy dzień papieski, pod hasłem: „ Idźmy na przód z nadzieją” przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia wspierającą uczące się dzieci i młodzież z ubogich rodzin. Również przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kremówki papieskie. Cena za 2 kremówki 8 zł a za 4 kremówki 15zł. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na cele Marianek.

• KOLEKTY: w dzisiejszą i przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii;
  • BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom:

- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Bosackiej 39: Buczko, Woźniak, Sadłocha, Dytko, Fas.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU

-  w miesiącu październiku trwamy w nabożeństwach różańcowych, do udziału w których serdecznie zapraszamy. W tygodniu o godz.17:30 a w niedziele o 16:30. Z racji nabożeństwa wieczorna msza  może rozpoczynać się z kilku minutowym  opóźnieniem.

-  w poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa; od poniedziałku w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje okolicznościowe za żyjących (Jubileuszowe, Urodzinowe, Imieninowe), jak również intencje w pierwszą rocznicę śmierci. Kancelaria czynna w poniedziałek od 16:30 – 17:30 i w piątek od 16:30 do 17:30. w pozostałe dni po porannej i wieczornej Mszy św.

- we wtorek na godz. 16:30 zapraszamy dzieci szkoły podstawowej na Mszę Świętą Szkolną.  Od godz. 16:00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży; po Mszy Szkolnej spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. – obecność obowiązkowa.

- w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W ten dzień przypada również wspomnienie MB Fatimskiej, z tej racji zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa fatimskiego o godz. 12:00. W programie modlitwa Anioł Pański, Konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Modlitwa Różańcowa z rozważaniami i wspólny śpiew. Po wieczornej Mszy Św. spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania klas III Gimnazjum.

- w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii Kiermasz; chcemy dobremu Bogu dziękować za dar wspólnoty parafialnej, za jej historię, dobroczyńców i ofiarodawców naszego kościoła i prosić o wszelkie błogosławieństwo na następne lata. Uroczysta suma o godz. 10:30.

- w każdy drugi piątek miesiąca w parafii NSPJ w Raciborzu organizowane są nabożeństwa

w duchu Taize, które będą przygotowaniem do Wyjazdu do Bazylei na przełomie roku, osoby

zainteresowane tym wydarzeniem zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na

plakacie lub bezpośrednio w parafii NSPJ

- z okazji święta św. Łukasza zapraszamy wszystkich pracowników Służby Zdrowia na Różaniec i Mszę Św. w ich intencji do klasztoru Annuntiata w środę 18 października na godz. 18:00

- informujemy, że od 28 października o godz. 19:00 w parafii NSPJ w Raciborzu rozpoczną się dekanalne nauki przygotowujące do bierzmowania i uzupełniające katechizację dla osób dorosłych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

- Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w diecezji opolskiej zaprasza młodzież od trzeciej klasy gimnazjum wzwyż na spotkanie o nazwie Ławka GO! Spotkanie odbędzie się w dniach 27-29 października 2017 r. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej www.botafe.pl

- W kancelarii parafialnej są do nabycia Kalendarze Misyjne i Diecezjalne w cenie 5 zł. Chętne osoby zapraszamy po Mszy Świętej.

- Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia przy wyjściu z kościoła;