30.09.2017

Ogłoszenia Duszpasterskie 02.10..2017

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  -  1 października 2017r.

• Dziś rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc różańcowy. W roku Jubileuszu objawień Maryjnych w Fatimie i Jubileuszu koronacji MB chciejmy wzbudzić w sobie szczególne pragnienie rozważania tajemnic różańcowych uczestnicząc w naszym kościele w nabożeństwach różańcowych – w tygodniu o 17:30 w niedzielę o 16:30.

Dziś wychodząc z kościoła można nabyć płytę z pieśniami maryjnymi w wykonaniu raciborskich dzieci i młodzieży z parafii WNMP. Płytę rozprowadzają nasze Marianki, część dochodu ze sprzedaży będzie przeznaczona na ich potrzeby.

• KOLEKTY: w dzisiejszą niedzielę na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii; przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia wspierającą uczące się dzieci i młodzież z ubogich rodzin;
  • BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom: Czerwńscy, Kantyka

Panu Tadeuszowi za prace w prezbiterium naszego Kościoła oraz Państwu Adamowicz i Panu Smudzińskiemu za podejmowanie inicjatyw modlitewnych Różaniec do Granic i Koronka do Bożego Miłosierdzia za ulicach miast i świata. Panu Stanisławowi z żoną za skoszenie trawy.

- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Bosackiej 39: Kubala, Wcisło, Minartowicz, Szymik, Twardosz.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU

- w poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów; po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla Róż Różańcowych;

- we wtorek na godz. 16:30 zapraszamy dzieci szkoły podstawowej na Mszę Świętą Szkolną. Od godz. 16:00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży.

- w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

- w czwartek przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, a zarazem pierwszy czwartek miesiąca; podczas porannej Mszy Świętej będziemy modlili się o nowe powołania kapłańskie i za kapłanów prosząc o świętość życia – zapraszamy szczególnie grono Margaretek.

- w piątek poranna Eucharystia w int. Czcicieli NSPJ z racji pierwszego piątku miesiąca;na godz. 19:00 zapraszamy uczniów klas II i III Gimnazjum na Msze młodzieżową;

- w sobotę wspomnienie św. NMP Różańcowej i I sobota miesiąca; po porannej Mszy zapraszamy na różaniec wynagradzający; od godz. 8:00 odwiedziny chorych, osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać osobiście w kancelarii lub telefonicznie; również w przyszłą sobotę grupa naszych parafian wyrusza do przygranicznych parafii w ramach  ogólnopolskiej akcji Różaniec do Granic, osoby chętne mogą się jeszcze zapisywać na autobus, który wyruszy o godz. 10:00. Nauki przedchrzcielne odbędą się o godz. 17:00.

-  W przyszłą niedzielę nasze Marianki będą rozprowadzać kremówki papieskie.

- W związku z Apelem Przewodniczącego KEP, abp Stanisława Gądeckiego, o pomoc dla mieszkańców Meksyku dotkniętych w ostatnich dniach tragicznymi skutkami trzęsienia ziemi, Caritas Diecezji Opolskiej przekazał na konto Caritas Polska sumę 110 tys. złotych jako dar Diecezji Opolskiej dla poszkodowanych. W związku z tym nie będziemy organizować na ten cel specjalnej zbiórki przed kościołami. Nadal aktualna jest jednak prośba Przewodniczącego KEP, którą przekazuje Biskup Opolski, o modlitwę podczas Mszy Świętych we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, o modlitwę w rodzinach oraz domach zakonnych i modlitwę prywatną i wspólnotową podczas październikowych nabożeństw różańcowych. Indywidualnie można też przekazać pomoc materialną, wysyłając sms z hasłem MEKSYK pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

- Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w diecezji opolskiej zaprasza młodzież od trzeciej klasy gimnazjum wzwyż na spotkanie o nazwie Ławka GO! Spotkanie odbędzie się w dniach 27-29 października 2017 r. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej www.botafe.pl

- W kancelarii parafialnej są do nabycia Kalendarze Misyjne i Diecezjalne w cenie 5 zł.  Chętne osoby zapraszamy po Mszy Świętej.

- Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia przy wyjściu z kościoła;