Ogłoszenia Duszpasterskie 10.09.2017

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  -  10 września 2017r.

• Dziś w naszej parafii przeżywamy Dożynki Parafialne – podczas Mszy Świętej dziękujemy dobremu Bogu za tegoroczne plony. Uroczysta Suma o godz. 10:30
  • KOLEKTY: w dzisiejszą niedzielę i przyszłą na potrzeby naszej parafii, przed Kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu;
  • BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom: Kura x 2 osoby, Niedzielski x 2 osoby, Karolewska, Ratuszniak;

- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Bosackiej 37: Polak, Czogała, Szumiela, Wiatr, Janik, Zamaro.

• W BIEŻĄCYM TYGODNIU

- w poniedziałek o godz. 17:30 Koronka do Ducha Świętego; wieczorna Msza Święta zbiorowa – intencje prosimy przynosić bezpośrednio przed Mszą do zakrystii;

- we wtorek na godz. 16:30 zapraszamy dzieci szkoły podstawowej na Mszę Świętą.                Od godz. 16:00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży.

Przypominamy także, o zaproszeniu dla wszystkich dzieci do uczestnictwa we                     Mszy Świętej Niedzielnej o godz. 12:00, która szczególnie skierowana jest do dzieci                    i podczas, której kazania dostosowane są do najmłodszych.

- w środę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej na nabożeństwo fatimskie                  o godz.12:00; niech to będzie czas wspólnej refleksji na Objawieniami w Fatimie.

- w czwartek przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w parafii Studzienna Odpust

- w piątek o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas II „gimnazjalnych”.

- w sobotę od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Pojednani

- okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania w tygodniu przed każdą Mszą Świętą;

- Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badanie płuc, zakwaszenia oraz gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w poniedziałek, 11 września o godz. 11:30 na parkingu przy kościele

- w sobotę 16 września Miasto Racibórz organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się na parkingu visa-vis naszego kościoła w godzinach 8:00 – 15:00. Dla każdego oddającego sprzęt upominek ekologiczny sadzonki roślin.

- Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego

– do nabycia przy wyjściu z kościoła;

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Mateusz MONETA, Racibórz i Małgorzata MIKA, Racibórz, zap. III