12.08.2017

XIX Niedziela Zwykła

• KOLEKTY: dzisiejsza i z przyszłej niedzieli na potrzeby naszej Parafii z uroczystości Wniebowzięcia NMP na Wydział Teologiczny w Opolu;
BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy ofiary i prace na rzecz naszej parafii;
- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom: Nowak i Bylica;
- do sprzątania naszej świątyni w przyszłym tygodniu prosimy Rodziny z ul. Bosackiej 33: Mruszczok, Kotala, Korona, Ekiert, Bujniewicz;
W bieżącym tygodniu:
- w związku z trwającym okresem wakacyjnym Msze św. poranne w naszej Parafii celebrowane są o godz. 7.30, nie ma także poniedziałkowych i piątkowych nabożeństw o godz. 17.30;
- Z racji trwającej w tym tygodniu Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko po Mszach św. w tygodniu. Nie będzie czynna w poniedziałek i piątek w godz. od 16.30 do 17.30.
- w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
O godz. 9.00 w naszym kościele Msza św. przed rozpoczęciem Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Przed Mszą św. o godz. 9.00 chętni będą mogli się zapisać do uczestnictwa w Pielgrzymce. Zachęcamy! Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w sobotę 19 sierpnia. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana na jasnogórskim szczycie o godzinie 11.00. Transmisji będzie można posłuchać na falach diecezjalnego Radia Doxa.
- także w poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za żyjących, intencje prosimy przynosić do zakrystii bezpośrednio przed Mszą św.
- we wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP /święto nakazane/. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. W kościele Farnym na Rynku odpust parafialny.
- w sobotę od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty;
- w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza św. na zakończenie posługi duszpasterskiej w naszej Parafii Ks. Leszka Machulak.
Zapraszamy także na nabożeństwo o godz. 15.00 na zakończenie PIESZEJ PIELGRZYMKI;
Polecamy:
- najnowszy numer Gościa Niedzielnego