Ogłoszenia 22 II 2009 r.
22.02.2009

Ogłoszenia 22 II 2009 r.

Zachęcamy do tradycyjnej adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem...

Zachęcamy do adoracji – jak zawsze przed Wielkim Postem. Dziś wystawienie między Mszami św., zakończenie nabożeństwem o 16.30. Jutro i we wtorek wystawienie po Mszach porannych, zakończenie nabożeństwem o 17.30. Prosimy o podjęcie adoracji wg ulic – wypisaliśmy je w ogłoszeniach.

Kolekty: dzisiejszą i z Popielca przeznaczamy na potrzeby parafii, za tydzień na Kurię i Seminarium.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii! Za sprzątanie rodzinom: Gość i Rzepka.

Do sprzątania prosimy z Królewskiej 45: Kilanowski, Ostrowska, Schie, Rzega, Stabla.

W bieżącym tygodniu:
- we wtorek o 16.30 Msza szkolna, w czasie której będzie przerwa w adoracji. Zapraszamy nasze dzieci ze szkoły podstawowej;
- w środę przypada Popielec. Pamiętajmy, że tego dnia obowiązuje abstynencja od napojów alkoholowych i post, który polega na spożyciu jednego bezmięsnego posiłku do syta. Pozostałe muszą być ograniczone co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych prosimy o włączenie się w niego na miarę swoich możliwości. Msze św. tego dnia odprawimy o: 6.45, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. posypanie głów popiołem;
- w piątek o 17.00 Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych. O 19.00 Msza św. dla młodzieży i bierzmowańców;
- w sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. W przyszłą niedzielę o 16.30 Gorzkie żale.

Spotkania grup: w piątek o 20.00 wSpólnota Brewiarzowa; sobota: 9.00 – lektorzy i ministranci; 10.30 - Marianki.

Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Lichenia i na Misterium Męki Pańskiej do Lądu w terminie 7 – 8 marca br. /sobota – niedziela/. Koszt: 110 zł. W cenie: nocleg w domu pielgrzyma, obiadokolacja, śniadanie, przejazd. Zapisy w kancelarii. Prosimy także zapisanych o zaliczkę na poczet noclegu: 50 zł.

PLAN ADORACJI: 7.15 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja ogólna; 8.00 – Lotnicza, Maćkowskiego, Nad Koleją, Grzonki; 9.00 – Bosacka, Morcinka, Rudzka, Jana, Karola, Katarzyny; 10.00 – Kapuścika, Korfantego, Królewska, Książęca; 11.00 – Przejazdowa, Cygarowa, Elżbiety, Goduli, Huzarska ; 12.00 – Agnieszki, Armii Krajowej, Bielska, Brzozowa; 13.00 – Cecylii, Zająca, Zamkowa, Ostrógska, Orzeszkowej, Plac Nałkowskiej, Morawska; 14.00 – Przejazdowa, Rodziewiczówny, Rogera, Nowary; 15.00 – Rudzka, Rymera, Rzemieślnicza, Segeta, Siwonia, Wyglendy; 16.00 – Lotnicza, Królewska, Siwonia, Bosacka ; 17.00 – ogólna; 17.30 – nabożeństwo i zakończenie.