Zaproszenie na koncert
06.05.2017

Zaproszenie na koncert

Już po raz drugi w naszej parafii odbędzie się koncert w ramach Festiwalu Muzyki Odndnalezionej

W tym roku zapraszamy Was na koncert Lwowskiego Duetu Organowego „Classic Accordion Duo”, w którym wystąpią Bogdan Kozhushko, Yuri Szhumanskyi, a słowo wiążące wygłosi Grażyna Durlow. Koncert odbędzie się 14 maja o godz. 18.00

Duet tworzą : BOGDAN KOZHUSHKO –akordeon i YURI SZHUMANSKYI - akordeon – laureaci licznych międzynarodowych konkursów muzycznych.

BOGDAN KOZHUSHKO–absolwent Akademii muzycznej we Lwowie.
Laureat wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, w tym:
-krajowy konkurs wykonawców na instrumentach ludowych ("Provesiń" –Kirowograd 2011 - 1. Nagroda i w 2012 – 2. nagroda),
-międzynarodowy konkurs Muzyki na akordeon (Przemyśl 2010 i 2012 – 2. nagroda),
-międzynarodowy konkurs «Citta Di Lanciano» (Lanciano, Włochy 2013 -1. nagroda),
-«Internet music competition» (2014r. Bełgrad, Serbia 1. nagroda),
-VII międzynarodowy konkurs bajanistów- akordeonistów «Perpetuum Mobile» (Drohobycz 2014 -Grand Prix ).
Prowadzi aktywną działalność koncertową. Jest częstym gościem międzynarodowych festiwali na Ukrainie, w Polsce, Niemczech i na Litwie. Jako solista współpracuje z orkiestrą "Wirtuozi Lwowa" oraz orkiestrą "Akademia". Posiada nagrania radiowe i telewizyjne.

SZHUMANSKYI YURI – akordeonista wirtuoz.
Laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów,, m.inn :
- VII Międzynarodowym Konkursie «Perpetuum Mobile» (Ukraina, Drohobycz, 2014).
- «Internet music competition» (Serbia, Bełgrad, 2014).
- Ogólnoukraińskmi Konkursie «Provesiń» (Ukraina, Kropiwnickij, 2015)
- Grand Prix «Citta di Lanciano» (Włochy, 2015).
Występuje jako wykonawca recitali akordeonowych oraz jako solista z orkiestrami na Ukrainie i w Europie. Regularnie uczestniczy w koncertach charytatywnych.