Ogłoszenia 15 II 2009 r.
15.02.2009

Ogłoszenia 15 II 2009 r.

Przypada dziś VI niedziela zwykła. Przypominamy, iż nadal poszukiwane są osoby do Żywego Różańca. Do skompletowania róży bł. Czesława pozostało siedem osób... Może brakuje tam właśnie Ciebie?

Kolekty: dzisiejszą i z przyszłego tygodnia przeznaczamy na potrzeby parafii.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!
Szczególnie:
- p. Janowi z synem Markiem – za wymianę halogenów;
- rodzinom Kuszneruk i Pawlik – za sprzątanie.

Do sprzątania prosimy z Królewskiej 43 i 45: Chabot, Rzepka, Kozak, Matyja, Gołdyn.

W bieżącym tygodniu:
- we wtorek o 16.30 Msza szkolna. Zapraszamy nasze dzieci ze szkoły podstawowej;
- w piątek o 18.00 nowenna do Cudownego Pana Jezusa. O 19.00 Msza św. dla młodzieży i bierzmowańców;
- w sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

Spotkania grup: w piątek o 20.00 wSpólnota Brewiarzowa; sobota: 9.00 – lektorzy, 9.30 – ministranci z gimnazjum; 10.00 – ministranci z podstawówki, 10.30 - Marianki.

Spotkanie przedpielgrzymkowe /Włochy/: już za tydzień o 15.00 w naszym kościele. Osoby z majowego wyjazdu są proszone dodatkowo o zaliczkę w wysokości 500 zł.

Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Lichenia i na Misterium Męki Pańskiej do Lądu w terminie 7 – 8 marca br. /sobota – niedziela/. Koszt: 110 zł. W cenie: nocleg w domu pielgrzyma /4. osobowe pokoje z łazienkami – wyższy standard/, obiadokolacja, śniadanie, przejazd. Zapisy dziś po Mszach św. w zakrystii, od poniedziałku w kancelarii.

W minonym tygodniu odeszli:
1.Rozalia DIEŻA, lat 76, zam. ul. Morawska 8;
2.Mieczysław KAZIMIERCZAK, lat 82, zam. w DPS – ie.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Poniżej umieszczamy słuchowisko na podstawie książki Jana Grzegorczyka "Adieu. Przypadki księdza Grosera". Zachęcamy do posłuchania  tej wyjątkowej powieści. Jej akcja rozgrywa się na tle wielu wydarzeń z lat 2001-2002, m.in. ataku terrorystycznego na Nowy Jork, sprawy arcybiskupa Paetza czy sporów o Radio Maryja. Bohater powieści, ksiądz-pisarz wierny swojemu podwójnemu powołaniu, na własnej skórze doświadcza prawdy przysłowia: "Słowo napisane - nieszczęście zasiane". Powieść łamie tabu, jakim jest życie prywatne księdza, pokazuje różnorodność postaw polskiego duchowieństwa. Jan Grzegorczyk ukazuje w przejmujący sposób prawdę, że grzech i cnota są rozmieszczone równomiernie w całym społeczeństwie. Granice dobra i zła nie biegną granicami stanu duchownego i świeckiego, ale w sercu każdego człowieka. Choć bohaterem głównym książki jest ksiądz, rozdarcia, pasje, marzenia, które się w nim kłębią są udziałem każdego z nas. Miłego odbioru!