Kim jest nasz tegoroczny Rekolekcjonista?
13.03.2017

Kim jest nasz tegoroczny Rekolekcjonista?

Zachęcamy, by zapoznać się z sylwetką naszego tegorocznego Wielkopostnego Rekolekcjonisty...

Już dzisiaj módlmy się o światło Ducha Świętego dla Księdza Dariusza i dla nas na ten zbliżający się czas, by nadchodzące chwile były dla nas okazją do zbliżenia się na nowo do Jezusa.

Ks. dr hab. Dariusz Klejnowski-Różycki – jest wykładowcą dogmatyki i ekumenizmu na Uniwersytecie Opolskim, oraz znawcą teologii chińskiej. Autor książek Studium ikony oraz Z tajemnic Rosji. Od 2001 r. prowadzi w Zabrzu Śląską Szkołę Ikonograficzną. Ikonografii uczył się między innymi w Paryżu od Egona Sendlera SJ.

Naukowo interesuje się dogmatami wiary, czyli przekładem na język współczesny, współczesną symbolikę i kategorie mentalne prawd wiary, które sformułowane zostały przez Kościół w ciągu dwóch tysięcy lat, wyznaczając granice ortodoksji.

Poza nauką funkcjonuje jak normalny ksiądz: odprawia Msze Święte, spowiada (i spowiadam się), mówi kazania i na różne sposoby głosi, że miłość jest najważniejsza, że Miłość stworzyła ten świat, i że Ten, który jest Miłością dał się za nas zabić z miłości do nas: Jezus Chrystus.

Skończył Państwow Szkołę Muzyczną I i II Stopnia w klasie organów i fortepianów, gra głównie na fortepianie jest czymś, co bardzo lubi.

Galeria zdjęć (5)