"JAŁMUŻNA UWALNIA OD ŚMIERCI I OCZYSZCZA Z KAŻDEGO GRZECHU"
27.02.2017

"JAŁMUŻNA UWALNIA OD ŚMIERCI I OCZYSZCZA Z KAŻDEGO GRZECHU"

W tym roku po raz kolejny pragniemy zachęcić Was, szczególnie dzieci do wzięcia udziału w akcji CARITAS - Skarbonki Miłosierdzia.

Odmawiając sobie jakichś przyjemności w ramach umartwienia wielkopostnego możemy zaoszczędzone pieniądze wrzucić do papierowej skarbonki, którą na koniec Wielkiego Postu przyniesiemy do naszej świątyni jako jałmużnę wielkopostną. Cel w tym roku jest znowu konkretny - jest nim pomoc w utrzymaniu łaźni dla bezdomnych w Opolu, na której budowę zbieraliśmy w ubiegłym roku. Papierowe skarbonki jałmużny wielkopostnej można odbierać bezpłatnie w naszej parafii.

W ubiegłym Roku Miłosierdzia, prosiliśmy o przeznaczenie jałmużny na budowę łaźni Caritas dla osób bezdomnych w Opolu. Ofiarność była imponująca. Jałmużnicy ze 114. parafii przekazali 80 tysięcy złotych. Dzięki tej kwocie, pomnożonej przez darczyńców z diecezji i z zagranicy, biskup opolski Andrzej Czaja mógł w dniu 22. listopada 2016 r. poświęcić pomieszczenia nowoczesnej łaźni. Od trzech miesięcy z jej działalności korzysta 70 bezdomnych. Liczba kąpieli wyniosła blisko tysiąc.
Placówka cieszy się życzliwością ofiarodawców. Otrzymujemy dużo odzieży, artykułów higienicznych i środków czystości. Do największych wydatków należą jednak rachunki za ogrzewanie, prąd i wodę. Zachęceni efektami ubiegłorocznej zbiórki, prosimy o przeznaczenie tegorocznej jałmużny wielkopostnej na działalność łaźni dla osób bezdomnych.
Osoby, które chcą wesprzeć działalność łaźni dla osób bezdomnych i uczestniczyć w dziele jałmużny wielkopostnej, mogą także wpłacić pieniądze na konto Caritas Diecezji Opolskiej: 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem „łaźnia dla bezdomnych”.

Galeria zdjęć (8)