Ogłoszenia 12 luty 2017
11.02.2017

Ogłoszenia 12 luty 2017

VI Niedziela Zwykła

•KOLEKTY: dzisiejsza i z przyszłej niedzieli na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej;
•BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy ofiary i prace na rzecz naszej parafii
- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom: Przybył, Leksza, Koper;
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Bosackiej 5 i 7: Przybyła, Jaśkowski, Rutkowski, Pietryga, Wierzbicki;
•W bieżącym tygodniu:

- w poniedziałek o godz. 17.30 Koronka do Ducha Świętego;
- we wtorek o godz. 16.30 Msza św. szkolna dla dzieci – serdecznie zapraszamy!
- w piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Cudownego Pana Jezusa, o godz. 19.00 spotkanie dla Młodzieży II klasy gimnazjum;
- w sobotę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi świętej;
- w przyszłą sobotę- 18 lutego w salkach parafialnych nastąpi odbiór strojów dla dzieci Pierwszokomunijnych od godz. 14.00 dziewczynki, od godz. 15.00 chłopcy.
- w dniach 16-22 maja planowana jest parafialna pielgrzymka na kresy wschodnie, koszt 990 zł. Bliższe szczegóły na plakatach, zapisy w zakrystii;
- Mając na uwadze konieczność wcześniejszego planowania urlopów przez wielu uczestników pieszej pielgrzymki do Częstochowy, pragniemy poinformować, iż tegoroczna Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wyruszy z Raciborza 14 sierpnia 2017 r. Na Jasną Górę dotrze w sobotę 19 sierpnia.
• Zachęcamy do nabycia:
- GOŚCIA NIEDZIELNEGO a w nim m.in.:
* Religia własnego „ja” - „Bądź sobą”; „Słuchaj siebie”; „Ufaj sobie i idź swoją drogą” – te hasła brzmią w reklamach i w poradnikach radzenia sobie z życiem. Paul Vitz zwraca uwagę, że znaczna część psychologii stała się humanistyczną religią opartą na kulcie „ja”.
* O naszych strachach, podzieleniu i prostych uczuciach, których nie warto się wstydzić, mówi Muniek Staszczyk.