Ogłoszenia 27 listopada 2016
27.11.2016

Ogłoszenia 27 listopada 2016

I Niedziela Adwentu

•KOLEKTY: dzisiejsza na potrzeby naszej Parafii, w przyszłą niedzielę na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu;
•BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Bielskiej 13: Królik, Franaszek, Zawadzki, Niewiadomski, Stępień;
•W bieżącym tygodniu:
- W tym roku już po raz kolejny zapraszamy do tego, by wziąć udział w porannych Roratach dla dorosłych z krótką nauką adwentową, które będą odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45. Ufamy, że wysiłek spotkań na Eucharystii przyniesie dobre owoce.
Dzieci tradycyjnie zapraszamy na wieczorne roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 a w soboty o godz. 8.00. Na poranne i wieczorne Roraty przyjdźmy wyposażeni w lampion roratni, jako widoczny symbol naszej gotowości na przyjście Pana.
- z racji Rorat kancelaria parafialna w poniedziałki i piątki czynna TYLKO PO MSZACH ŚWIĘTYCH!!!
- w sobotę o godz. 6.45 Różaniec wynagradzający, o godz. 8.00 Roraty dla dzieci, od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św., o godz. 19.00 w salkach parafialnych pierwsze nauki przedślubne dla narzeczonych;
- Najbliższe odwiedziny chorych z Komunią św. odbędą się w sobotę 17 grudnia i będą to odwiedziny świąteczne.
- w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w int. GÓRNIKÓW i ich Rodzin;
• Zachęcamy do nabycia:
- GOŚCIA NIEDZIELNEGO a w nim m. in.:
* Czym właściwie jest nadzieja? – o nauczaniu Ratzingera pełnym optymizmu, które jest główną inspiracją tegorocznego cyklu adwentowego;
* Karol de Foucauld – Ewangelizator Muzułmanów;
* – Nie czuję do nich nienawiści. W swojej pracowni zatrudniałem już prawie dziesięciu Ukraińców – mówi ks. Tadeusz Żurawski, który ocalał z rzezi wołyńskiej.
* „Jestem gotów, Panie” – to cytat z najnowszej płyty Leonarda Cohena, która ukazała się dwa tygodnie przed jego śmiercią. Zgoda zawarta w tych słowach jest owocem długiej, pełnej zakrętów drogi, którą przeszedł artysta.