Ogłoszenia 16 października 2016
15.10.2016

Ogłoszenia 16 października 2016

XXIX Niedziela Zwykła - Kiermasz parafialny

Dziś przeżywamy w naszej parafii tzw. kiermasz parafialny – 150-lecie konsekracji naszego kościoła. Dziś także ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św., prosimy uwzględnić tą sprawę podczas wychodzenia z naszej świątyni, by nasi ministranci mogli dokładnie nas policzyć. Po wyjściu z kościoła raciborska ochotnicza straż pożarna rozda ulotki z prośbą o wsparcie poprzez głosowanie na zadania OSP w ramach Budżetu Obywatelskiego.
W parafii w Markowicach obchodzony jest dziś odpust ku czci św. Jadwigi.
•KOLEKTY: dzisiejsza na potrzeby naszej Parafii, w przyszłą niedzielę na Misje;
•BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy ofiary i prace na rzecz naszej parafii;
- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom: Czajkowski, Linkiewicz, Chmielowiec, Świrzewski, Kamyczek;
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Bielskiej 9: Lider, Skarbek, Semanyszyn, Szelwicki, Polanowski;
•W bieżącym tygodniu:
- trwa miesiąc październik, w naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30! (niedziele godz.16.30). Zachęcamy do wspólnej modlitwy;
- przypominamy o możliwości zamawiania intencji mszalnych na nowy 2017 rok. Zapisujemy jedynie Msze św. za osoby żyjące: wszelkie jubileusze, Msze św. urodzinowe itp.
- we wtorek na godz. 16.30 Msza św. szkolna dla dzieci z cząstką Różańca św.;
- w piątek o godz. 19.00 spotkanie dla Młodzieży II klasy Gimnazjum;
- w sobotę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi św., o 17.30 Nabożeństwo różańcowe;
- w przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Misyjną¬ – z racji przeżywanego dziś kiermaszu parafialnego w przyszłą niedzielę zostanie odczytany List Episkopatu, który przeznaczony był na dzisiejszą niedzielę;
• Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego a w nim m.in.:
* Reformacja- wspólna sprawa -Trudno oczekiwać, by Kościół katolicki radośnie świętował 500-lecie reformacji. Ale trudno też kwestionować jego obecność w obchodach rocznicy wielkiego rozłamu. Katolicy i protestanci mają sobie ciągle wiele do wyjaśnienia. I przemodlenia.
* Kardynałowie, jakich jeszcze nie było - Papież Franciszek ogłosił nazwiska 17 nowych kardynałów. 13 z nich będzie w przyszłości wybierało nowego papieża. Kilku nowych kardynałów zostanie pierwszymi purpuratami w historii swoich krajów.
* O duchowym przebudzeniu i chrzczeniu muzułmanów mówi biskup Andrzej Siemieniewski.
Zapowiedzi przedślubne:
- Łukasz Żurek, Racibórz i Anna Ciężyk, Racibórz, zap. III