Ogłoszenia 19 czerwca 2016
19.06.2016

Ogłoszenia 19 czerwca 2016

XII Niedziela Zwykła

•KOLEKTY: dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej Parafii, dziś także przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu;
•BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy ofiary i prace na rzecz naszej parafii;
- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom: Kaczorowski, Kozdęba i Hawranek;
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Siwonia 33: Źrały, Mader, Białas, Kukuczka, Solich;
•W bieżącym tygodniu:
- w poniedziałek o 17.30 Koronka do Ducha Świętego;
-we wtorek wspomnienie NMP Opolskiej, o godz. 16.30 ostatnia w tym roku szkolnym Msza św. szkolna, pół godziny przed Mszą św. okazja do przedwakacyjnej spowiedzi dla dzieci- zachęćmy do tego nasze pociechy. Po Mszy błogosławieństwo dla dzieci na czas wakacji;
- w czwartek dzień Ojca – pamiętajmy w modlitwie o naszych kochanych Tatusiach!!!
- w piątek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, o 17.30 Nabożeństwo do Cudownego Pana Jezusa, o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych (intencje prosimy zgłaszać w zakrystii), o godz. 19.00 spotkanie modlitewne dla Młodzieży na zakończenie roku szkolnego;
- w sobotę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
O godz. 20.30, już po raz czwarty, zapraszamy wszystkich Parafian i gości na tzw. Wieczór świętojański, nabożeństwo ku czci naszego patrona św. Jana Chrzciciela. Prosimy, aby na to nabożeństwo wziąć ze sobą: zioła, które podczas nabożeństwa zostaną poświęcone – możemy upleść z nich także piękne wianuszki, świece, z którymi ruszymy w procesji nad brzeg Odry upraszając wstawiennictwa naszego patrona w obronie przed klęską powodzi.
- Za tydzień przeżywać będziemy nasz Odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela połączony z obchodami 150-lecia konsekracji naszej świątyni. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i Słowo Boże na wszystkich Mszach świętych wygłosi ks. Jacek Olewicz, wikariusz Parafii Matki Bożej w Raciborzu.
- W przyszłą niedzielę zapraszamy Was na godz. 20.30 na koncert organowy z okazji 150-lecia naszej świątyni, który zakończony zostanie Apelem Jasnogórskim.
- od poniedziałku na plebanii można już odbierać zamówione obrazy Matki Bożej z Ostroga;
• Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego
• Zapowiedzi przedślubne: