185. Piesza Pielgrzymka
22.05.2016

185. Piesza Pielgrzymka

W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej z naszej Parafii o godz. 8.30 już po raz 185. wyruszyła ślubowana piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Raciborzu.

Tradycja ta trwa w naszej parafii od czasu, kiedy to przed laty po gorących modlitwach do Matki Bożej ustała na terenie naszej dzielnicy groźna zaraza cholery.

Licznie zebrani pielgrzymi i tym razem wędrowali przed obraz Matki Bożej raciborskiej, by przez Jej ręce zawierzyć wszystkie swoje sparwy i całą naszą parafię. O godz. 9.30 w Sanktuarium była celebrowana Msza św. w int. pielgrzymów, podczas której kazanie wygłosił tamtejszy Ks. Proboszcz Henryk Jaroń.

Galeria zdjęć (39)