Ogłoszenia 1 maja 2016
30.04.2016

Ogłoszenia 1 maja 2016

VI Niedziela Wielkanocna

Dziś w naszej Parafii przeżywamy uroczystość I Komunii św., o godz. 10.00 Msza św. I-szo komunijna, o godz. 15.00 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I -szo Komunijnych.
•KOLEKTY: dzisiejsza na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu, w przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej Parafii, za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej;
•BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy ofiary i prace na rzecz naszej parafii;
- za sprzątanie i dekorację naszej świątyni oraz placu przy kościele Rodzinom dzieci I Komunijnych;
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Siwonia 28: Krzemiński, Winter, Zientara, Machniak, Mrozek;
•W bieżącym tygodniu:
- zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych (pół godziny przed wieczorną Mszą św.), dzieci I komunijne obchodzą swój Biały Tydzień;
- w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni krzyżowe, w czasie których Kościół modli się o błogosławieństwo Boże w pracy. W tych dniach nasze popołudniowe nabożeństwa majowe połączone zostaną z modlitwą błagalną w tej intencji.
-we wtorek przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski, o godz. 9.00 w naszym kościele Msza św. w int. Ojczyzny (we Mszy św. uczestniczą dzieci I komunijne).
- w tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca.
- w czwartek o d godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu;
- w sobotę od godz. 8.00 duszpasterskie odwiedziny chorych, od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej;
- w sobotnie przedpołudnie w opolskiej katedrze zostaną wyświęceni nowi diakoni;
- w sobotę od godz. 19.30 w klasztorze Annuntiata - czuwanie modlitewne dla młodzieży, które poprowadzi ks. Łukasz Knosala;
- za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej parafii o godz. 12.00 uroczystość rocznicy I Komunii Świętej;
- w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w naszym kościele wspaniały i wyjątkowy koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej wystąpią: wystąpi Kwartet bandurzystek "Lwowianki'' oraz skrzypek Andrij Kusznir. Kwartet bandurzystek „Lwowianki” ─ to kwartet solistek Filharmonii Lwowskiej, laureatek czterech międzynarodowych konkursów, założony w 2000 roku w celu popularyzacji bandury. Andrij Kusznir - skrzypek, absolwent Lwowskiej Akademii Muzycznej.
• Polecamy:
- najnowszy numer Gościa Niedzielnego w nowej szacie graficznej, a w nim m.in.:
* Wolni niewolnicy - Pierwszy był król, potem prymas, wreszcie papież. Jan Kazimierz, kard. Wyszyński, św. Jan Paweł II oddawali Polaków pod opiekę Maryi. 3 maja, w związku z 1050. rocznicą chrztu Polski, na Jasnej Górze biskupi ponowią akt zawierzenia.
* Anna i Michał Malińscy opowiadają o tym, czy Pan Bóg zna się na pieniądzach.
• Zapowiedzi przedślubne:
• DENIS DZIÓB, Pietrowice Wielkie i AGNIESZKA SOBOLEWSKA, Racibórz, zap. III