Skarbonki Miłosierdzia
10.02.2016

Skarbonki Miłosierdzia

W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia i w Wielkim Poście 2016, proponujemy połączenie jałmużny we wspólnym diecezjalnym projekcie i przeznaczenie jej na utworzenie łaźni Caritas dla osób bezdomnych w Opolu. Caritas Diecezji Opolskiej przygotowała 40 tysięcy papierowych skarbonek, które od Środy Popielcowej można bezpłatnie odebrać także w naszej Parafii.Wiele z tych skarbonek trafiło już do dzieci naszej Parafii.

Po raz kolejny chcemy się przyłączyć do pięknego dzieła, jakie proponuje nam nasz Diecezjalny Caritas. Pod koniec Wielkiego Postu, podobnie jak w ubiegłym roku, zbierzemy wszystkie skarbonki, nasze Marianki podliczą zebraną kwotę, którą wpłacimy na konto Caritas w  Opolu dołączając się do tego szlachetnego dzieła. Zebraną sumę podamy także do Waszej wiadomości.

Utrzymanie higieny i czystości jest pilną potrzebą ludzi bezdomnych, a równocześnie najbardziej dokuczliwą uwagą kierowaną pod ich adresem ze strony społeczeństwa. Osoby, które chcą wesprzeć budowę łaźni dla osób bezdomnych i uczestniczyć w dziele jałmużny wielkopostnej, mogą także wpłacić ofiarę na konto Caritas Diecezji Opolskiej: 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem „łaźnia dla bezdomnych”.