Ogłoszenia 29 listopada 2015
28.11.2015

Ogłoszenia 29 listopada 2015

I Niedziela Adwentu

• KOLEKTY: dzisiejsza na potrzeby naszej Parafii w przyszłą niedzielę na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu;
• BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Rudzkiej 55b, 55 c: Plichta, Bawiec, Libera, Buczkowski, Tabat, Golik;
- w dzisiejszą I Niedzielę Adwentu nasza parafia staje się bogatsza o dwóch nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św., którzy zostaną dziś w opolskiej katedrze ustanowieni przez Ks. Bpa opolskiego do pełnienia tej zaszczytnej służby. Gratulujemy Panom: Piotrowi Mros i Wiesławowi Nowak życząc im obfitości Bożych łask.
• W bieżącym tygodniu:
- W tym roku już po raz kolejny zapraszamy do tego, by wziąć udział w Roratach dla dorosłych, które będą odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45. Ufamy, że wysiłek porannych spotkań na Eucharystii przyniesie dobre owoce.
Dzieci tradycyjnie zapraszamy na wieczorne roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 a w soboty o godz. 8.00. Na poranne i wieczorne Roraty przyjdźmy wyposażeni w lampion roratni, jako widoczny symbol naszej gotowości na przyjście Pana.
- z racji Rorat kancelaria parafialna w poniedziałki i piątki czynna TYLKO PO MSZACH ŚWIĘTYCH!!!
- w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych;
- w czwartek przypada I czwartek miesiąca, tego dnia mija 25 lat obecności w naszej Parafii i pasterzowania naszego Ks. Proboszcza Jerzego Hetmańczyka. Z tej racji zapraszamy Was serdecznie w ten dzień na Mszę św. o godz. 17.00 w int. Księdza Proboszcza.
- w piątek przypada I piątek miesiąca, o godz. 9.00 Msza św. w int. GÓRNIKÓW z racji ich patronalnego święta;
- w sobotę o godz. 6.45 Różaniec wynagradzający, o godz. 8.00 Roraty dla dzieci od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty, o godz. 19.00 druga nauka przedślubna, dla narzeczonych.
- Najbliższe odwiedziny chorych z Komunią św. odbędą się w sobotę 12 grudnia i będą to odwiedziny świąteczne.
- w przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii będzie rozprowadzała przed kościołem pierniki świąteczne. Ofiary złożone w ten sposób będą pomocą dla nich w obniżeniu kosztów uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.
• Zachęcamy do nabycia:
- GOŚCIA NIEDZIELNEGO
• Po Mszach św. można dziś nabyć świece Caritas oraz opłatki,
nasze Marianki zapraszają na Mini Jarmark Adwentowy, w którym można się wyposażyć m.in. w:
- wieńce adwentowe,
- lampiony roratnie,
- kartki świąteczne

Zgodnie z kalendarzem wyborczym wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej w diecezji opolskiej dzisiejsza niedziela 29 listopada jest dniem ostatecznych wyborów.
Na specjalnie przygotowanych i opieczętowanych kartkach należy postawić krzyżyk przy nazwisku tylko jednego z kandydatów. Kartkę wrzucamy do specjalnie przygotowanej urny wyborczej. Dziękujemy za udział w wyborach i Waszą pomoc.