Ogłoszenia 8 listopada 2015
05.11.2015

Ogłoszenia 8 listopada 2015

XXXII Niedziela Zwykła

• KOLEKTY: dzisiejsza na potrzeby naszej parafii przed kościołem dziś zbiórka na pomoc Kościołowi w potrzebie, w przyszłą niedzielę kolekta na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, przed kościołem w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Remont Katedry Opolskiej;
• BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Rudzkiej 55a: Kupka, Susła, Kura, Cimała, Kramarczyk;
- zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na nowy rok.
• W bieżącym tygodniu:
- w poniedziałek święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
- we wtorek o godz. 16.30 Msza św. szkolna;
- w środę narodowe Święto Niepodległości – o godz. 9.00 Msza św. w int. Ojczyzny i Parafian;
- w piątek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla Młodzieży I Klasy Gimnazjum;
- w sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św.;

Zachęcamy do nabycia:
- GOŚCIA NIEDZIELNEGO a w nim m. in.:
* O ciągłym odczytywaniu fenomenu bł. Karoliny Kózkówny z Elżbietą Wiater rozmawia Agata Puścikowska;
* Sekrety agenta J-23, Do czego Kloss był potrzebny PRL-owskiej propagandzie? Kogo „Stawka większa niż życie” nobilitowała? Który z twórców serialu pisał donosy do komunistycznej bezpieki?
* O tworzeniu rządu i jego priorytetach oraz zmianach prawa w kwestiach światopoglądowych z Jarosławem Gowinem rozmawia Bogumił Łoziński.

- Zapowiedzi przedślubne:
* Robert DZIEKAŃSKI, Racibórz i Anna DZIEKAŃSKA z d. SAWICKA, Ściborzyce Wlk., zap. II

-W dniach 22-27 luty 2016 roku planujemy parafialną 6-cio dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch: MARIAZELL – PADWA – RZYM – WATYKAN – ASYŻ - WENECJA– ŚWIĘTY KOPECZEK. Koszt pielgrzymki wynosi 1440 zł + ok. 55 € na wstępy. Szczegółowy plan można znaleźć na plakatach z tyłu kościoła. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Leszkiem

Decyzją Ks. Bpa Ordynariusza w najbliższych tygodniach we wszystkich parafiach naszej Diecezji odbędą się wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. W przyszłą niedzielę 15 listopada będzie miał miejsce I etap tych wyborów. Zadaniem Parafian tego dnia będzie wskazanie spośród siebie tych parafian, którzy w naszym mniemaniu cieszą się dobrą opinią w naszej wspólnocie i są zaangażowani dla jej dobra. Prosimy zatem, by na kartkach wypisać potencjalnych kandydatów do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej i kandydatury te wrzucić w przyszłą niedzielę do specjalnie przygotowanej urny. Za dwa tygodnie podane zostaną imiona i nazwiska kandydatów, na których zagłosujemy w I Niedzielę Adwentu t.j. 29 listopada 2015 roku.