Zaproszenie  na nabożeństwa różańcowe
26.09.2015

Zaproszenie na nabożeństwa różańcowe

Już od 1 października zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni na godz. 17.30 (w niedziele o 16.30).

Odpust zupełny

Za odmawianie Różańca świętego można zyskać odpust zupełny po wypełnieniu następujących warunków:

Różaniec musi być odmówiony w kościele, w publicznym miejscu modlitwy lub w rodzinie, w społeczności religijnej lub w pobożnym stowarzyszeniu. Wystarczy odmówić jedną czwartą różańca czyli jedną część różańca, ale trzeba to zrobić w sposób nieprzerwany (jedną dziesiątkę po drugiej). Każdą z tajemnic należy pobożnie rozważać. Jeśli jest to wspólnotowe odmawianie różańca, prowadzący modlitwę powinien zapowiadać każdą tajemnicę, po czym nawiązać do tej zapowiedzi poprzez rozważenie jej treści chociażby w kilku zdaniach.

Na zakończenie należy odmówić modlitwę w intencji Ojca świętego np. „Pod Twoją obronę” lub przynajmniej jeden raz Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz wyrzec się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet najmniejszego. Dobrze jest, jeśli pragnący dostąpić odpustu odbył spowiedź (nawet kilka dni wcześniej) i przyjął Komunię świętą w tym dniu, w którym chciałby zyskać odpust.