07.12.2008

Ogłoszenia 7 XII 08 r.

Już druga niedziela Adwentu...

Dziś druga niedziela Adwentu, która jest DNIEM MODLITW ZA BEZROBOTNYCH. W kościele św. Mikołaja na Starej Wsi odpust – suma o 10.30. Na plebanii można nabywać opłatki i świece CARITAS /5 zł - mała, 10 zł - duża/.

Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na Kurię i Seminarium. Przed kościołem także zbiórka do puszek na Kościoły Wschodnie.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

Do sprzątania prosimy z ul. Królewskiej 38: Besz, Gałenza, Błaszczok, Paszenda, Król.

W bieżącym tygodniu:
- w poniedziałek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy w ten dzień na Msze św. o godz.: 6.45, 8.00, 16.00 i 18.00. Nie będzie tego dnia Rorat a o 18.00 Msza w int. naszych Marianek – zapraszamy rodziców i krewnych;
- od wtorku do piątku zapraszamy na Roraty o godz. 17.00, w sobotę o 6.45. Podczas roratnich kazań poznajemy św. Pawła;
- kancelaria parafialna nie będzie czynna w poniedziałek i piątek od 16.30! Tylko po Roratach od ok. 18.00;
- w piątek o 20.00 Nabożeństwo w duchu Taizé – zapraszamy wszystkich na tę szczególną, medytacyjną modlitwę;
- od godz. 17.00 w sobotę okazja do spowiedzi świętej.

Z racji wielkiego zainteresowania pielgrzymką do Rzymu organizujemy ją po raz drugi w terminie: 30 sierpnia – 8 września. Program identyczny jak podczas pierwszego turnusu, koszt 1400 zł i 45 euro. Zapisy w kancelarii od poniedziałku.

Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie na CZUWANIE ADWENTOWE /w piątek 12 grudnia/. W programie: Akatyst, konferencja, herbata, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania ze spowiedzi. Całość zakończy Msza św. o godz. 23.00. Jeszcze nie zapisała się wystarczająca liczba osób – w środę podamy czy wyjazd się odbędzie. Ewentualny odjazd z Raciborza byłby o godz. 17.00, koszt 20 zł.

Spotkania grup parafialnych: w piątek o 20.00 – wSpólnota Brewiarzowa; w sobotę o 9.00 – wszyscy lektorzy i ministranci. Informujemy ponadto, że spotkanie opłatkowe rad duszpasterskich odbędzie się w Miedonii 20 XII br. o godz. 10.00 – zapraszamy naszych członków rady.

Polecamy GOŚCIA NIEDZIELNEGO – dziś z bezpłatnym dodatkiem, płytą z pieśniami adwentowymi w wykonaniu młodzieżowego zespołu DEUS MEUS naprawdę warto nabyć!!! Dla dzieci są: JAŚ, DOMINIK i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY z mapą podróży św. Pawła i odpowiedziami roratnimi.